SlideShare a Scribd company logo
Урок №15 7А клас 1 група ________________
2 група ________________
7Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Мета:
закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі
«Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у
електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми;
вдосконалювати навички роботи на ПК.
розвиватинавики роботина комп'ютері, навики роботиз електронними
таблицями
виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу,
уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти
самостійній роботі за комп’ютером
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнаннята наочність: ПК, із встановленими ОС і Microsoft Office
Excel, картки з практичними завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашньогозавдання. Актуалізаціязнань учнів.
Вправа «Продовж речення».
Табличний процесорMS Excel – це прикладна програма, яка
призначена для … (опрацювання даних, поданиху таблицях).
Об’єктамитабличного процесорає … (книга, аркуш, таблиця, рядок,
стовпець, клітинка, діапазон, діаграма та інші).
Формула в MS Excel – це … (вираз, який задаєпорядок обчислення в
електронній таблиці).
Функції в MS Excel поділяються на такі категорії: … (математичні,
статистичні, логічні, текстові, фінансові та інші).
Прикладами статистичних функцій є функції … (середнє значення, min,
max …).
Функція сума SUM є прикладом … (математичнихфункцій).
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності.
В різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, показані в
таблиці, так і тенденції у їх зміні, які показують діаграми. Отже, діаграми
призначені для графічного відображення числових даних.
За допомогою діаграм, на яких зображені зміни у виробництві,
аналізують економічний стан на підприємстві. Аналіз такої інформації дає
можливість прийняти правильне рішення і підвищити конкурентну здатність
продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і якіснішою.
В електронну таблицю вмонтовані спеціальні засоби, що носять назву
ділової графіки, які дозволяють зобразити табличні дані у графічному
вигляді.
ІV. Формуванняпрактичнихвмінь і навичок
Робота з комп’ютером.
Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі.
1. Повторення правил техніки безпеки.
2. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу.
3. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі.
4. Виконання практичної роботи.
Хід роботи
Завдання 1. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу.
1. Відкрийте книгу за ім’ям Список класу, яка знаходиться D:/Учні/7
клас/ Список класу.
2. Вставте ліворуч від стовпця А новий стовпець «Результати тесту».
3. Заповніть стовпець В оцінками від 1 до 12.
4. Побудуйте стовпчасту діаграму для стовпців «Прізвище, ім’я учня» і
«Результати тесту».
5. У полі назва діаграми введіть «Оцінки за тест». Підпишіть осі X і Y.
Легенду розмістіть справа.
6. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота
9_1.xlsx.
Завдання 2. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі.
1. Відкрийте нову книгу.
2. Об’єднайте клітинки А1 і В1 і введіть текст «Виробництво основних
сільськогосподарських культур у 2014 році».
3. Відформатуйте клітинки і змініть ширину стовпців так, щоб усі дані
відображалися повністю.
4. Заповніть дані клітинок за поданою таблицею.
5. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Вінницькій, Тернопільській та
Хмельницькій областях.
6. У полі назва діаграми введіть «Виробництво основних
сільськогосподарських культур у 2014 році».
7. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота
9_2.xlsx.
Фізкультхвилинка
Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час
роботи з комп’ютером.
V. Рефлексія. «Рефлексивний ланцюжок».
Вчитель починаєвправу з вислову: «Сьогодніна уроці я …». Учні по
черзідоповнюють речення, за умови що повторюватисказане іншими не
можна. Таким чином «утворюється»рефлексивнийланцюжок.
VІ. Домашнє завдання.
Прочитати дану тему у підручнику. Опрацювати записи у зошиті.
VІІ. Підсумок уроку.
Отже, на цьому уроці ми з вами дізналися про діаграми та їх типи,
розглянули основні об’єкти діаграм. Навчилися будувати стовпчасті та
секторні діаграми. Оцінювання учнів.

More Related Content

DOC
Plan uroku vidkritiy_urok_kvk
DOCX
урок відсоткові розрахунки
DOC
л п№10-11
PPTX
Відсоткові розрахунки
DOCX
ділення раціональних чисел.Doc
DOC
л п №8
Plan uroku vidkritiy_urok_kvk
урок відсоткові розрахунки
л п№10-11
Відсоткові розрахунки
ділення раціональних чисел.Doc
л п №8

Similar to Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі (20)

PDF
DOCX
DOCX
Урок №16. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на д...
PDF
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
DOC
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
PDF
Excel готова
PDF
авторський посібник. рівняння
DOCX
Урок №11. Практична робота № 3. «Уведення даних і форматування таблиць у сере...
DOCX
Lesson # 45. compilation and execution of algorithms with repetitions and bra...
DOCX
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
DOCX
Lesson#25. algorithms for processing table values.
PPTX
контрольна робота з ікт
DOCX
урок №26 8 клас
PDF
Iнформатика
DOC
13268 математика 6 клас
DOCX
Урок №4. Практична робота №1. «Електронне листування з використанням веб-інте...
Урок №16. Практична робота №5. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на д...
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Excel готова
авторський посібник. рівняння
Урок №11. Практична робота № 3. «Уведення даних і форматування таблиць у сере...
Lesson # 45. compilation and execution of algorithms with repetitions and bra...
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
Lesson#25. algorithms for processing table values.
контрольна робота з ікт
урок №26 8 клас
Iнформатика
13268 математика 6 клас
Урок №4. Практична робота №1. «Електронне листування з використанням веб-інте...
Ad

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

DOC
план проведення тижня музичного мистецтва
PDF
PDF
PDF
Health basics
DOCX
English language elementary school
DOC
Elementary school
PDF
PDF
Computer science
DOCX
Minutes no.20 (director's report 2021)
DOCX
Director's report for 2020 2021 academic year
DOCX
Order no.106u
DOCX
Order no.105 u
DOCX
Order no.104 u
план проведення тижня музичного мистецтва
Health basics
English language elementary school
Elementary school
Computer science
Minutes no.20 (director's report 2021)
Director's report for 2020 2021 academic year
Order no.106u
Order no.105 u
Order no.104 u
Ad

Recently uploaded (17)

PPTX
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
PDF
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
PPTX
Молодь – за майбутнє у Північноатлантичному альянсі
PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
PPTX
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
PDF
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
PPT
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
PDF
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
PDF
звіт директора за 2024-2025 Стр_Кут_ОЗЗСО
PPTX
Підсумки атестації випускників 2025 року
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
Молодь – за майбутнє у Північноатлантичному альянсі
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
звіт директора за 2024-2025 Стр_Кут_ОЗЗСО
Підсумки атестації випускників 2025 року
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.

Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі

  • 1. Урок №15 7А клас 1 група ________________ 2 група ________________ 7Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема. Аналіз даних, поданих на діаграмі Мета: закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі «Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми; вдосконалювати навички роботи на ПК. розвиватинавики роботина комп'ютері, навики роботиз електронними таблицями виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнаннята наочність: ПК, із встановленими ОС і Microsoft Office Excel, картки з практичними завданнями. Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Перевірка домашньогозавдання. Актуалізаціязнань учнів. Вправа «Продовж речення». Табличний процесорMS Excel – це прикладна програма, яка призначена для … (опрацювання даних, поданиху таблицях). Об’єктамитабличного процесорає … (книга, аркуш, таблиця, рядок, стовпець, клітинка, діапазон, діаграма та інші). Формула в MS Excel – це … (вираз, який задаєпорядок обчислення в електронній таблиці).
  • 2. Функції в MS Excel поділяються на такі категорії: … (математичні, статистичні, логічні, текстові, фінансові та інші). Прикладами статистичних функцій є функції … (середнє значення, min, max …). Функція сума SUM є прикладом … (математичнихфункцій). ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності. В різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, показані в таблиці, так і тенденції у їх зміні, які показують діаграми. Отже, діаграми призначені для графічного відображення числових даних. За допомогою діаграм, на яких зображені зміни у виробництві, аналізують економічний стан на підприємстві. Аналіз такої інформації дає можливість прийняти правильне рішення і підвищити конкурентну здатність продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і якіснішою. В електронну таблицю вмонтовані спеціальні засоби, що носять назву ділової графіки, які дозволяють зобразити табличні дані у графічному вигляді. ІV. Формуванняпрактичнихвмінь і навичок Робота з комп’ютером. Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі. 1. Повторення правил техніки безпеки. 2. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу. 3. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі. 4. Виконання практичної роботи. Хід роботи Завдання 1. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу. 1. Відкрийте книгу за ім’ям Список класу, яка знаходиться D:/Учні/7 клас/ Список класу.
  • 3. 2. Вставте ліворуч від стовпця А новий стовпець «Результати тесту». 3. Заповніть стовпець В оцінками від 1 до 12. 4. Побудуйте стовпчасту діаграму для стовпців «Прізвище, ім’я учня» і «Результати тесту». 5. У полі назва діаграми введіть «Оцінки за тест». Підпишіть осі X і Y. Легенду розмістіть справа. 6. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота 9_1.xlsx. Завдання 2. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі. 1. Відкрийте нову книгу. 2. Об’єднайте клітинки А1 і В1 і введіть текст «Виробництво основних сільськогосподарських культур у 2014 році». 3. Відформатуйте клітинки і змініть ширину стовпців так, щоб усі дані відображалися повністю. 4. Заповніть дані клітинок за поданою таблицею. 5. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних сільськогосподарських культур у Вінницькій, Тернопільській та Хмельницькій областях. 6. У полі назва діаграми введіть «Виробництво основних сільськогосподарських культур у 2014 році». 7. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота 9_2.xlsx. Фізкультхвилинка
  • 4. Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час роботи з комп’ютером. V. Рефлексія. «Рефлексивний ланцюжок». Вчитель починаєвправу з вислову: «Сьогодніна уроці я …». Учні по черзідоповнюють речення, за умови що повторюватисказане іншими не можна. Таким чином «утворюється»рефлексивнийланцюжок. VІ. Домашнє завдання. Прочитати дану тему у підручнику. Опрацювати записи у зошиті. VІІ. Підсумок уроку. Отже, на цьому уроці ми з вами дізналися про діаграми та їх типи, розглянули основні об’єкти діаграм. Навчилися будувати стовпчасті та секторні діаграми. Оцінювання учнів.