1
Урок №28 8 __ клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Поняття мови розмітки гіпертексту. Списки та гіперпосилання. Інструктаж
з БЖД
Цілі:
 навчальна: сформуватиуявлення про метод і засобистворення гіпертексту на
сторінках сайту; познайомити учнів із тегами організації списків та
гіперпосилань на веб сторінках.
 розвивальна: розвивати логічне мислення; формувативміння діяти за
інструкцією, плануватисвою діяльність, аналізуватиi робити висновки;
 виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність,
дисциплінованість.
Тип уроку: комбінований;
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Виконання інтерактивного завдання на актуалізацію знань
ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку. Мотиваціянавчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Марковані списки
Тег <ul> встановлює маркований список. Кожен елемент списку повинен
починатися з тега <li>. Якщо до тегу <ul> застосовується таблиця стилів, то елементи
<li> успадковують цівластивості.
Синтаксис:
<ul>
<li>Елемент маркованого списку</li>
</ul>
Атрибути:
2
type – встановлюєтип маркера
Синтаксис:
<ul type="disc | circle | square">...</ul>
2. Нумеровані списки
Тег <ol> встановлює нумерований список. Кожен елемент списку повинен
починатися з тега <li>. Якщодо тегу <ol> застосовується таблиця стилів, то елементи
<li> успадковують цівластивості.
Синтаксис:
<ol>
<li>Елемент нумерованого списку</li>
<li>Елемент нумерованого списку </li>
</ol>
Атрибути:
type – встановлюєтип маркера
Синтаксис:
<ol type="A | a | I | i | 1">...</ol>
reversed - змінює нумерацію в списку на зворотний порядок, замість 1,2,3
будевиводитися 3,2,1.
Синтаксис:
<ol reversed>
...
</ol>
start– встановлюєномер, з якого будепочинатися перелік. Прицьому не має
значення, якийтип списку встановленийза допомогою type,атрибутstartоднаково
працює і з римськимиі з арабськимичислами.
Синтаксис:
<ol start="число">
<li>Елемент списку</li>
</ol>
3. Багаторівневі списки
Для організації багаторівневого списку достатньо один список помістити в
середину іншого. Наприклад:
3
<ol>
<li>Понеділок</li>
<ul>
<li>Математика</li>
<li>Фізика</li>
<li>Хімія</li>
<li>Фізкультура</li>
</ul>
<li>Вівторок</li>
<li>Середа</li>
<li>Четвер</li>
<li>П’ятниця</li>
</ol>
4. Гіперпосилання
Тег <a> є одним з важливих елементів HTML і призначений для створення
посилань. Залежно від присутності атрибутів name або href тег <a> встановлює
посилання або якір. Якорем називається закладка всередині сторінки, яку можна
вказати в якості мети посилання. При використанні посилання, яка вказує на якір,
відбувається перехід до закладкивсерединівеб-сторінки.
Для створення посилання необхідно повідомити браузеру, що є
посиланням, а також вказати адресу документа, на який слід зробити посилання.
Як значення атрибута href використовується адреса документа (URL, Universal
Resource Locator, універсальний покажчик ресурсів), на який відбувається перехід.
Адреса посилання може бути абсолютною і відносною. Абсолютні адреси
працюютьпо всіх усюдахнезалежно від імені сайту або веб-сторінки, де прописане
4
посилання.Відносні посилання,як випливає з їх назви, побудованіщодопоточного
документа або кореня сайту.
Синтаксис:
<a href="URL">...</a>
<a name="ідентифікатор">...</a>
Атрибути:
coords- Встановлює координатиактивної області.
download - Пропонуєзавантажити вказанийпо посиланню файл.
href - Задаєадресу документа, на який слід перейти.
hreflang - Ідентифікуємову тексту за посиланням.
name - Встановлює ім'я якоря всередині документа.
shape - Задає форму активної області посилання для зображень.
tabindex - Визначає послідовність переходу між посиланнями при
натисканні на кнопку Tab.
target- Ім'я вікна або фрейму, кудибраузер будезавантажувати документ.
title - Додає підказку до тексту посилання.
V. Інструктаж з ТБ
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Завдання: Створити веб сторінку з розкладом ваших уроків у вигляді
багаторівневого списку, використовуючи теги для створення списків. Задати
нумерацію днів тижня великими римськими числами, а нумерацію уроків -
арабськими.
1. Створити сторінку у власнійпапці з назвою page4.html
2. У створеному документістворити структуру пустоївеб сторінки.
3. Використовуючитеги списків, створити розклад уроків на тиждень.
4. Використовуючиатрибут type задативідповідний вигляд нумерації.
5. Додати над списком відповідний заголовок.
6. Використовуючи атрибут створення гіперпосилань <a> прив’язати до
заголовку посилання на раніше створену веб сторінку page3.html, яка
містить розклад уроків у виглядітаблиці.
7. Зберегти створений документта перевірити його працездатність.
VІІ. Підсумки уроку
 Виставлення оцінок.
 Виконання інтерактивного завдання для закріплення знань.
5
Рефлексія
 сьогоднія дізнався...
 було цікаво....
 було важко...
 я зрозумів, що...
 тепер я можу...
VІІI. Домашнєзавдання
Опрацюватидодатковіматеріали до уроку
IХ. Оцінювання роботи учнів

More Related Content

DOCX
Lesson # 24. hypertext markup language concept
DOCX
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
DOCX
Lesson # 23. use of online site design systems
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
DOCX
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
Lesson # 24. hypertext markup language concept
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd b...
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
Lesson # 23. use of online site design systems
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту

What's hot (20)

DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
DOCX
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
PPTX
Rules for ergonomically placing information on a web page.
DOCX
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
PPT
презентация медіа
PPTX
2014 цор-лекція4
PPT
1презентация медіа
DOCX
Урок №14 8 клас
DOCX
Урок №13 8 клас
DOCX
2 клас. Корнієнко. Урок 14. Інформаційні процеси
DOCX
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
DOCX
Урок №20 8 клас
PDF
Урок №8 8 клас
DOCX
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
DOCX
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
PDF
Урок №3 8 клас
PPTX
Урок 60 9 клас
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
DOCX
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
7 клас. Морзе. Урок 10. Розв'язування компетентнісних задач
Rules for ergonomically placing information on a web page.
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
презентация медіа
2014 цор-лекція4
1презентация медіа
Урок №14 8 клас
Урок №13 8 клас
2 клас. Корнієнко. Урок 14. Інформаційні процеси
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
Урок №20 8 клас
Урок №8 8 клас
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
7 клас. Морзе. Урок 16. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів...
Урок №3 8 клас
Урок 60 9 клас
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
Ad

Similar to Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks. (20)

DOCX
Lesson # 29. hypertext markup language concept. image on web page.
DOCX
Lesson # 25. hypertext markup language concept
PPTX
мова html (частина 2)
PPTX
Посилання. Автоматизоване створення змісту та покажчиків.pptx
DOCX
Lesson # 27. hypertext markup language concept
PPTX
Урок 29 10 клас
PPTX
вікі. крок 3
DOCX
Практична робота 9
PPTX
основи Web дизайну
PDF
Теги оформлення списків даних в мові HTML
PPTX
основи веб дизайну розділ 2 1
Lesson # 29. hypertext markup language concept. image on web page.
Lesson # 25. hypertext markup language concept
мова html (частина 2)
Посилання. Автоматизоване створення змісту та покажчиків.pptx
Lesson # 27. hypertext markup language concept
Урок 29 10 клас
вікі. крок 3
Практична робота 9
основи Web дизайну
Теги оформлення списків даних в мові HTML
основи веб дизайну розділ 2 1
Ad

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

DOC
план проведення тижня музичного мистецтва
PDF
PDF
PDF
Health basics
DOCX
English language elementary school
DOC
Elementary school
PDF
PDF
Computer science
DOCX
Minutes no.20 (director's report 2021)
DOCX
Director's report for 2020 2021 academic year
DOCX
Order no.106u
DOCX
Order no.105 u
DOCX
Order no.104 u
план проведення тижня музичного мистецтва
Health basics
English language elementary school
Elementary school
Computer science
Minutes no.20 (director's report 2021)
Director's report for 2020 2021 academic year
Order no.106u
Order no.105 u
Order no.104 u

Recently uploaded (19)

PDF
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
PDF
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
PDF
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
PPTX
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PPT
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
PPTX
Підсумки атестації випускників 2025 року
PDF
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
PDF
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
PDF
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
PDF
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.
PPTX
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
Підсумки атестації випускників 2025 року
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі

Lesson # 28. hypertext markup language concept. lists and hyperlinks.

  • 1. 1 Урок №28 8 __ клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема. Поняття мови розмітки гіпертексту. Списки та гіперпосилання. Інструктаж з БЖД Цілі:  навчальна: сформуватиуявлення про метод і засобистворення гіпертексту на сторінках сайту; познайомити учнів із тегами організації списків та гіперпосилань на веб сторінках.  розвивальна: розвивати логічне мислення; формувативміння діяти за інструкцією, плануватисвою діяльність, аналізуватиi робити висновки;  виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. Тип уроку: комбінований; Хід уроку І. Організаційний етап  привітання  перевірка присутніх  перевірка готовності учнів до уроку ІІ. Актуалізаціяопорних знань Виконання інтерактивного завдання на актуалізацію знань ІІІ. Оголошеннятеми та мети уроку. Мотиваціянавчальної діяльності IV. Вивчення нового матеріалу 1. Марковані списки Тег <ul> встановлює маркований список. Кожен елемент списку повинен починатися з тега <li>. Якщо до тегу <ul> застосовується таблиця стилів, то елементи <li> успадковують цівластивості. Синтаксис: <ul> <li>Елемент маркованого списку</li> </ul> Атрибути:
  • 2. 2 type – встановлюєтип маркера Синтаксис: <ul type="disc | circle | square">...</ul> 2. Нумеровані списки Тег <ol> встановлює нумерований список. Кожен елемент списку повинен починатися з тега <li>. Якщодо тегу <ol> застосовується таблиця стилів, то елементи <li> успадковують цівластивості. Синтаксис: <ol> <li>Елемент нумерованого списку</li> <li>Елемент нумерованого списку </li> </ol> Атрибути: type – встановлюєтип маркера Синтаксис: <ol type="A | a | I | i | 1">...</ol> reversed - змінює нумерацію в списку на зворотний порядок, замість 1,2,3 будевиводитися 3,2,1. Синтаксис: <ol reversed> ... </ol> start– встановлюєномер, з якого будепочинатися перелік. Прицьому не має значення, якийтип списку встановленийза допомогою type,атрибутstartоднаково працює і з римськимиі з арабськимичислами. Синтаксис: <ol start="число"> <li>Елемент списку</li> </ol> 3. Багаторівневі списки Для організації багаторівневого списку достатньо один список помістити в середину іншого. Наприклад:
  • 3. 3 <ol> <li>Понеділок</li> <ul> <li>Математика</li> <li>Фізика</li> <li>Хімія</li> <li>Фізкультура</li> </ul> <li>Вівторок</li> <li>Середа</li> <li>Четвер</li> <li>П’ятниця</li> </ol> 4. Гіперпосилання Тег <a> є одним з важливих елементів HTML і призначений для створення посилань. Залежно від присутності атрибутів name або href тег <a> встановлює посилання або якір. Якорем називається закладка всередині сторінки, яку можна вказати в якості мети посилання. При використанні посилання, яка вказує на якір, відбувається перехід до закладкивсерединівеб-сторінки. Для створення посилання необхідно повідомити браузеру, що є посиланням, а також вказати адресу документа, на який слід зробити посилання. Як значення атрибута href використовується адреса документа (URL, Universal Resource Locator, універсальний покажчик ресурсів), на який відбувається перехід. Адреса посилання може бути абсолютною і відносною. Абсолютні адреси працюютьпо всіх усюдахнезалежно від імені сайту або веб-сторінки, де прописане
  • 4. 4 посилання.Відносні посилання,як випливає з їх назви, побудованіщодопоточного документа або кореня сайту. Синтаксис: <a href="URL">...</a> <a name="ідентифікатор">...</a> Атрибути: coords- Встановлює координатиактивної області. download - Пропонуєзавантажити вказанийпо посиланню файл. href - Задаєадресу документа, на який слід перейти. hreflang - Ідентифікуємову тексту за посиланням. name - Встановлює ім'я якоря всередині документа. shape - Задає форму активної області посилання для зображень. tabindex - Визначає послідовність переходу між посиланнями при натисканні на кнопку Tab. target- Ім'я вікна або фрейму, кудибраузер будезавантажувати документ. title - Додає підказку до тексту посилання. V. Інструктаж з ТБ VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь Завдання: Створити веб сторінку з розкладом ваших уроків у вигляді багаторівневого списку, використовуючи теги для створення списків. Задати нумерацію днів тижня великими римськими числами, а нумерацію уроків - арабськими. 1. Створити сторінку у власнійпапці з назвою page4.html 2. У створеному документістворити структуру пустоївеб сторінки. 3. Використовуючитеги списків, створити розклад уроків на тиждень. 4. Використовуючиатрибут type задативідповідний вигляд нумерації. 5. Додати над списком відповідний заголовок. 6. Використовуючи атрибут створення гіперпосилань <a> прив’язати до заголовку посилання на раніше створену веб сторінку page3.html, яка містить розклад уроків у виглядітаблиці. 7. Зберегти створений документта перевірити його працездатність. VІІ. Підсумки уроку  Виставлення оцінок.  Виконання інтерактивного завдання для закріплення знань.
  • 5. 5 Рефлексія  сьогоднія дізнався...  було цікаво....  було важко...  я зрозумів, що...  тепер я можу... VІІI. Домашнєзавдання Опрацюватидодатковіматеріали до уроку IХ. Оцінювання роботи учнів