SlideShare a Scribd company logo
Тема. Вода в природі та житті людини. Три стани води.
Мета. Доповнити та розширити знання дітей про властивості води та значення
її в природі і житті людини. Ознайомити учнів з трьома станами води.
Формувати ставлення до економного використання води людиною. Розвивати
навички дослідницької діяльності, спостережливість, вміння робити висновки,
пізнавальний інтерес, творчі здібності учнів. Виховувати бажання досліджувати
природу.
Тип уроку: комбінований
Обладнання : проектор, ноутбук, мультимедійна дошка, презентація.
Хід уроку
І.Організація класу. Слайд № 1
Привітання.
Доброго ранку! – травам і квітам
Доброго ранку! – росам і грозам
Доброго ранку! – сонцю ясному
Людям усім і усьому живому!
ІІ. Етап актуалізації опорних знань.
1.Бесіда
- Що вчили на минулому уроці? (Про воду)
- Що ви вже знаєте про воду? (Вода – рідина, без кольору, без смаку, текуча,
прозора, не має форми, випаровується) Слайд № 2
- Які речовини розчиняються у воді?
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Слово вчителя.
-Сьогодні у нас на уроці дуже важлива гостя, вона незабаром буде тут. Покажіть,
що ви привітні господарі і раді гостям : заспокойтеся,сядьте рівненько,
посміхніться один одному. Я вже чую наближення нашої гості.
(Учитель включає звукозапис звуку струмка) Слайд № 3
Учитель читає загадку.
Без крил летить,
Без ніг біжить,
І напуває, й меле, й миє,
Надійним домом
служить рибам.
Зимою часто кам’яніє
І від вогню зникає димом. ( Вода)
Отже, тема нашого уроку вода в житті людини та три стани води. Слайд № 4
ІV. Мотивація навчання. Слайд№5
- Та не просто вода, це – королева Вода. А чому вона така цінна ми сьогодні
дізнаємось на уроці. Для цього ми з вами станемо справжніми дослідниками.
V. Опрацювання теми уроку.
1. Проблемне запитання.
- Які ще властивості має вода? В цьому вам допоможуть загадки.
2.Відгадування загадок. Слайд №6
а )Шумить він в полі і в саду,
а в дім не попаде.
І я нікуди не іду
Поки він іде. ( Дощ)
б )Не сніг і не лід , а сріблом дерева прибере. ( Іній)
в ) Росте вниз головою,
а як сонце припече – заплаче і помре. ( Бурулька)
г ) Над річкою і над долиною
Повисла біла холстина. ( Туман)
д ) Вранці намисто заблищало
Всю траву собой заткало. ( Роса)
є) Крижаний горох
поскакав на поріг.
Якщо землю покрив –
Урожай згубив. ( Град)
е ) Скатертина біла весь світ накрила. ( Сніг)
ж ) І в огні не горить, і у воді не тоне. ( Лід)
- Ви відгадали загадки , про що вони? А давайте скажем одним словом - це все
вода.
У природі вода перебуває у трьох станах. Слайд № 7
Твердому стані Рідкому стані Газоподібному стані
бурулька дощ туман
град роса хмара
сніг, іній
3. Розповідь вчителя.
Вода- величезне природнє багацтво. На нашій планеті вода знаходиться всюди: в
морях і океанах, річках і озерах, в грунті і в рослинах, в організмі тварин і в
організмі людини. Вода знаходиться навіть там, де здається її не може бути,
наприклад в каменях. Якби не вода на нашій планеті не було б життя. Слайд№8
Погляньте на нашу планету. (Розгляд планети Земля) Слайд № 9
-Якого вона кольору?
-А що станеться, якщо на планеті зникне вода?( Все живе загине)
В народі говорять - Де немає води, там немає життя.
-Як ви розумієте цей вислів?
-Погляньте якою стала б планета без води. ( Розгляд макету планети висохшому
стані) Слайд №10
4. Практична робота. ( Парна робота)
-Візьмемо аркуш паперу, складамо його на чотири рівні частини. Це і буде
поверхня ношої землі. Три частини замалюємо синім кольором – це вода. А одна
-це суша, зафарбуйте її в коричневий колір.
-Ви переконались, що води на нашій планеті більше?
5. Розповідь вчителя.
-В тих місцях, де немає або мало води, люди риють колодязі, створюють штучні
моря і водосховища. Слайд №11
-Кому потрібна вода? ( Рослинам , тваринам, людям) Чому?
-Що станеться якщо не поливати квіти? (Вони засохнуть) Слайд № 12
6. Дослід з листком. ( Групова робота)
Візьміть листок квітки. Переломіть його навпіл.
-Що ви відчули на руках?(Воду)
Отже, рослини складаються з води. Вода їм необхідна для росту та «життя».
7. Бесіда з елементами розповіді.
-Чи потрібна вода тваринам?
-Для чого тварини використовують воду?
-Погляньте на зображення тварин. Які тварини вам вже відомі? (Зображення
бобра, риб, жаби, лебедя) Слайд №13
-Хто зображений на першому малюнку? ( Бобер) Слайд №14
-Де живе бобер?
Бобри споруджують свої будинки у водоймах з підводним входом – це захист від
хижаків.
-Хто зображений на другому малюнку? ( Жаба) Слайд№15
-Де живе жаба?
Жаба народжується і живе біля і в воді, бо вода є місцем їхнього життя та місцем
їхньої поживи.
-Хто зображений на наступному малюнку? ( Риби) Слайд №16
-Де живуть риби?
Риби народжуються і живуть у воді. Вода для них є єдиним місцем життя.
-Хто зображений на наступному малюнку? ( Лебідь) Слайд № 17
Лебідь знаходить свою поживу у воді.
-Отже, для тварин вода необхідна, вони п’ють воду , знаходять в ній поживу та для
деяких тварин вона слугує єдиним місцем життя.
-Чи потрібна вода людині?
8. Проведення досліду.
-Що станеться, якщо з організму людини забрати воду?
Це чудово продемонструють овочі та фрукти. Якщо тривалий час тримати їх у
сухому місці, з них поступово випарується вода і вони в’януть та висихають. Так
само і клітини тіла людини морщаться та гинуть від втрати вологи.
-Погляньте на перше яблуко. Яке воно? ( Зморщене)
-Поставивши яблуко у воду,через деякий час воно вбере в себе води та й
розправиться.
Погляньте на зображення як це відбувається. Слайд № 18
Отже, вода необхідна всім живим істотам. Рослини, тварини, люди п’ють воду
для того, щоб постійно поповнювати її запаси в організмі. Слайд № 19
9.Фізкультхвилинка. Слайд №20
10.Проблемне запитання
- Де можна знайти воду?
( В річках , океанах, хмарах, озерах, джерелах, струмках..)
Розповідь вчителя.
Протягом усього життя людина має справу з водою. Вода буває різною – питна
або прісна, солона і навіть непридатна для вживання людиною.
Воду люди використовують для їжі і вмивання, для витворів мистецтва і
лікування, взимку – для опалення. Організм людини влаштований дуже мудро:
кожна його клітина й органи тіла отримують рівно стільки води, скільки їм
необхідно. Мозок у цій справі бере першість: він складається з води на 80%. Тому
вода для людини є цінним природним багацтвом.
11.Розповідь вчителя.
Інколи бачиш, що криниця занедбана та забруднюється. Джерело закидане
сміттям і стає дуже сумно, що люди так недбало ставляться до води. І не
розуміють, що запаси води вичерпуються та води стає на планеті все менше і
менше. Отже, воду потрібно охороняти,берегти , не забруднювати,
використовувати дбайливо.
Перегляд мультфільму. Слайд № 21
12.Творча робота ( Групова робота)
-Складіть декілька порад як можна зберегти воду. (Кожна группа складає поради
як зберегти воду.)
Звіт кожної з груп. Слайд № 21
13. Дослідницька робота.
Протягом дня учень підрахував скільки разів зустрічався з водою у своєму
повсякденні. Результати свого дослідження зняв у спеціальний відеоматеріал.
Переглянемо його. Слайд № 22
VІ. Закріплення отриманих знань
1.Гра « Я почну, а ти продовж. » Слайд №23
-Вода буває у... станах.
-Коли холодно, вода...
-Коли кипить чайник, з його носика виходить...
-Вода потрібна...
-Воду можна зберегти.. …….
2.Творча робота Слайд № 24
Гра «Що забув намалювати художник» ( Учні отримують малюнок та
домальовують невистачаючого елемента - воду)-
Який висновок ми зробимо? ( Вода необхідна усім живим організмам)
VІІ. Підсумки уроку
1.Бесіда
- Де зустрічається вода в природі?
- Чи можуть жити без води рослини, тварини?
- У яких трьох станах може перебувати вода?
- Які властивості води ви знаєте?
- Які загадки запам'ятали?
- Що допоможе людині зберегти воду?
Ось і закінчується наш урок, а це значить, що нам пора прощатися з нашою гостею.
Королева води підготувала для вас подарунок. Слайд № 25, 26
Переглянемо його. Слайд № 22
VІ. Закріплення отриманих знань
1.Гра « Я почну, а ти продовж. » Слайд №23
-Вода буває у... станах.
-Коли холодно, вода...
-Коли кипить чайник, з його носика виходить...
-Вода потрібна...
-Воду можна зберегти.. …….
2.Творча робота Слайд № 24
Гра «Що забув намалювати художник» ( Учні отримують малюнок та
домальовують невистачаючого елемента - воду)-
Який висновок ми зробимо? ( Вода необхідна усім живим організмам)
VІІ. Підсумки уроку
1.Бесіда
- Де зустрічається вода в природі?
- Чи можуть жити без води рослини, тварини?
- У яких трьох станах може перебувати вода?
- Які властивості води ви знаєте?
- Які загадки запам'ятали?
- Що допоможе людині зберегти воду?
Ось і закінчується наш урок, а це значить, що нам пора прощатися з нашою гостею.
Королева води підготувала для вас подарунок. Слайд № 25, 26

More Related Content

DOCX
Урок-конференціяЯблуко.docx
DOC
Збірник творчих вправ з української мови 4 клас. Дорогань Н.В. вчитель початк...
PDF
Математика 1 клас - Скворцова, Онопрієнко
PPT
Зима. Ознаки зими в неживій природі. Планування спостережень за природою взимку
PPTX
Урок – проект презентація про ялинку
PDF
методичні рекомендації дислексія 2016
PDF
українська мова. іменник. зошит тренажер. 3 клас
Урок-конференціяЯблуко.docx
Збірник творчих вправ з української мови 4 клас. Дорогань Н.В. вчитель початк...
Математика 1 клас - Скворцова, Онопрієнко
Зима. Ознаки зими в неживій природі. Планування спостережень за природою взимку
Урок – проект презентація про ялинку
методичні рекомендації дислексія 2016
українська мова. іменник. зошит тренажер. 3 клас

What's hot (20)

PDF
1000 vprav ta_zavdzn_ukr_mova_4kl
PPTX
Гра «Найрозумніший» 1 клас. До проекту "Інтелект України"
PDF
Буквар та українська мова. Іваниця Г. М. 2 частина
PPT
Портфоліо кафедри вчителів початкових класів
PPT
Презентація до уроку математики у 2 класі "Усне додавання і віднімання двоциф...
PPTX
Опішнянська кераміка
PPTX
Відродження
PDF
Vchimosya chitati
PPTX
Як святкують Новий рік в різних країнах
PPTX
Інноваційні здоров’язберігаючі технології в роботі з дошкільниками.pptx
PPTX
фізика навколо нас
PPTX
Усний переказ тексту з елементами опису природи
PDF
200 вправ. Читання вголос
DOC
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
PPTX
Мігель де Сервантес
PPTX
Літературна казка. Шарль Перро "Попелюшка"
PPT
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
PPTX
Урок №1 для 2 класу. НУШ. Українська мова за К.Пономарьовою - Вступ. Нумо зна...
PPSX
Урок з природознавства "Водойми України" 4 клас
1000 vprav ta_zavdzn_ukr_mova_4kl
Гра «Найрозумніший» 1 клас. До проекту "Інтелект України"
Буквар та українська мова. Іваниця Г. М. 2 частина
Портфоліо кафедри вчителів початкових класів
Презентація до уроку математики у 2 класі "Усне додавання і віднімання двоциф...
Опішнянська кераміка
Відродження
Vchimosya chitati
Як святкують Новий рік в різних країнах
Інноваційні здоров’язберігаючі технології в роботі з дошкільниками.pptx
фізика навколо нас
Усний переказ тексту з елементами опису природи
200 вправ. Читання вголос
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
Мігель де Сервантес
Літературна казка. Шарль Перро "Попелюшка"
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Урок №1 для 2 класу. НУШ. Українська мова за К.Пономарьовою - Вступ. Нумо зна...
Урок з природознавства "Водойми України" 4 клас
Ad

Viewers also liked (20)

PPTX
Discard Weak Language
PPTX
Networking & branding
DOCX
Arendendo a reciclar
PDF
Procox
PDF
Practica 2 campos e parte 2
DOC
Mensagem 005 2015_ e projeto de lei_005_2015_altera dispositivo da lei nº 5.449
PPTX
Building the Global System
PPTX
The history of the happy ballroom
PPS
Rangka manusia
PDF
Apn super bônus
PDF
8bb42b 98c095d8507342e0b25f19c802c0ebb7
PDF
Jak se zbavit zlozvyků
PDF
SAPO Videos
PDF
Jardi mregulamento interno_julho2015
PDF
Regalate una escapada a la naturaleza
PPT
Launch Pad Book Sept 2013
PDF
Knowledge acquisition and organizational resilience in
PPT
5º mandamento (2)
PPTX
Collaborative Data Mark-up & Distribution
PDF
World of Champions (2)
Discard Weak Language
Networking & branding
Arendendo a reciclar
Procox
Practica 2 campos e parte 2
Mensagem 005 2015_ e projeto de lei_005_2015_altera dispositivo da lei nº 5.449
Building the Global System
The history of the happy ballroom
Rangka manusia
Apn super bônus
8bb42b 98c095d8507342e0b25f19c802c0ebb7
Jak se zbavit zlozvyků
SAPO Videos
Jardi mregulamento interno_julho2015
Regalate una escapada a la naturaleza
Launch Pad Book Sept 2013
Knowledge acquisition and organizational resilience in
5º mandamento (2)
Collaborative Data Mark-up & Distribution
World of Champions (2)
Ad

Similar to Вода в природі та житті людини. Три стани води. (20)

DOC
Urok
DOCX
урок
DOCX
конспект уроку
DOCX
без води немає життя. властивості води рідини. вода розчинник.
PDF
Вода – джерело життя на землі. План уроку
DOCX
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
DOCX
урок природознавства у 5 класі
PDF
Зелений Пакет. План уроку на тему "Вода"
DOCX
конспект.вода – розчинник. розчинні й нерозчинні речовини
DOCX
конспект.вода – розчинник. розчинні й нерозчинні речовини
DOCX
природа навколо нас
DOC
Проект вода в природі Махнач В.В.
PPTX
Вода має бути чистою
Urok
урок
конспект уроку
без води немає життя. властивості води рідини. вода розчинник.
Вода – джерело життя на землі. План уроку
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
урок природознавства у 5 класі
Зелений Пакет. План уроку на тему "Вода"
конспект.вода – розчинник. розчинні й нерозчинні речовини
конспект.вода – розчинник. розчинні й нерозчинні речовини
природа навколо нас
Проект вода в природі Махнач В.В.
Вода має бути чистою

More from Ковпитська ЗОШ (20)

DOC
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
DOC
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
DOC
Анкета для батьків учнів 1-го класу
DOC
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
PDF
Morning meeting - Ранкові зустрічі
DOCX
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
DOC
Ранкова зустріч
PPT
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
DOCX
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
DOCX
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
PPTX
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
PDF
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
PDF
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
DOC
Виховання любові до природи за Сухомлинським
DOC
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
DOCX
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
PDF
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
PDF
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
DOCX
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
DOCX
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
Анкета для батьків учнів 1-го класу
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Виховання любові до природи за Сухомлинським
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)

Вода в природі та житті людини. Три стани води.

  • 1. Тема. Вода в природі та житті людини. Три стани води. Мета. Доповнити та розширити знання дітей про властивості води та значення її в природі і житті людини. Ознайомити учнів з трьома станами води. Формувати ставлення до економного використання води людиною. Розвивати навички дослідницької діяльності, спостережливість, вміння робити висновки, пізнавальний інтерес, творчі здібності учнів. Виховувати бажання досліджувати природу. Тип уроку: комбінований Обладнання : проектор, ноутбук, мультимедійна дошка, презентація. Хід уроку І.Організація класу. Слайд № 1 Привітання. Доброго ранку! – травам і квітам Доброго ранку! – росам і грозам Доброго ранку! – сонцю ясному Людям усім і усьому живому! ІІ. Етап актуалізації опорних знань. 1.Бесіда - Що вчили на минулому уроці? (Про воду) - Що ви вже знаєте про воду? (Вода – рідина, без кольору, без смаку, текуча, прозора, не має форми, випаровується) Слайд № 2 - Які речовини розчиняються у воді? ІІІ Повідомлення теми і мети уроку. Слово вчителя. -Сьогодні у нас на уроці дуже важлива гостя, вона незабаром буде тут. Покажіть, що ви привітні господарі і раді гостям : заспокойтеся,сядьте рівненько, посміхніться один одному. Я вже чую наближення нашої гості. (Учитель включає звукозапис звуку струмка) Слайд № 3 Учитель читає загадку. Без крил летить, Без ніг біжить, І напуває, й меле, й миє, Надійним домом служить рибам. Зимою часто кам’яніє І від вогню зникає димом. ( Вода) Отже, тема нашого уроку вода в житті людини та три стани води. Слайд № 4
  • 2. ІV. Мотивація навчання. Слайд№5 - Та не просто вода, це – королева Вода. А чому вона така цінна ми сьогодні дізнаємось на уроці. Для цього ми з вами станемо справжніми дослідниками. V. Опрацювання теми уроку. 1. Проблемне запитання. - Які ще властивості має вода? В цьому вам допоможуть загадки. 2.Відгадування загадок. Слайд №6 а )Шумить він в полі і в саду, а в дім не попаде. І я нікуди не іду Поки він іде. ( Дощ) б )Не сніг і не лід , а сріблом дерева прибере. ( Іній) в ) Росте вниз головою, а як сонце припече – заплаче і помре. ( Бурулька) г ) Над річкою і над долиною Повисла біла холстина. ( Туман) д ) Вранці намисто заблищало Всю траву собой заткало. ( Роса) є) Крижаний горох поскакав на поріг. Якщо землю покрив – Урожай згубив. ( Град) е ) Скатертина біла весь світ накрила. ( Сніг) ж ) І в огні не горить, і у воді не тоне. ( Лід) - Ви відгадали загадки , про що вони? А давайте скажем одним словом - це все вода. У природі вода перебуває у трьох станах. Слайд № 7 Твердому стані Рідкому стані Газоподібному стані бурулька дощ туман град роса хмара сніг, іній 3. Розповідь вчителя. Вода- величезне природнє багацтво. На нашій планеті вода знаходиться всюди: в морях і океанах, річках і озерах, в грунті і в рослинах, в організмі тварин і в організмі людини. Вода знаходиться навіть там, де здається її не може бути, наприклад в каменях. Якби не вода на нашій планеті не було б життя. Слайд№8 Погляньте на нашу планету. (Розгляд планети Земля) Слайд № 9 -Якого вона кольору?
  • 3. -А що станеться, якщо на планеті зникне вода?( Все живе загине) В народі говорять - Де немає води, там немає життя. -Як ви розумієте цей вислів? -Погляньте якою стала б планета без води. ( Розгляд макету планети висохшому стані) Слайд №10 4. Практична робота. ( Парна робота) -Візьмемо аркуш паперу, складамо його на чотири рівні частини. Це і буде поверхня ношої землі. Три частини замалюємо синім кольором – це вода. А одна -це суша, зафарбуйте її в коричневий колір. -Ви переконались, що води на нашій планеті більше? 5. Розповідь вчителя. -В тих місцях, де немає або мало води, люди риють колодязі, створюють штучні моря і водосховища. Слайд №11 -Кому потрібна вода? ( Рослинам , тваринам, людям) Чому? -Що станеться якщо не поливати квіти? (Вони засохнуть) Слайд № 12 6. Дослід з листком. ( Групова робота) Візьміть листок квітки. Переломіть його навпіл. -Що ви відчули на руках?(Воду) Отже, рослини складаються з води. Вода їм необхідна для росту та «життя». 7. Бесіда з елементами розповіді. -Чи потрібна вода тваринам? -Для чого тварини використовують воду? -Погляньте на зображення тварин. Які тварини вам вже відомі? (Зображення бобра, риб, жаби, лебедя) Слайд №13 -Хто зображений на першому малюнку? ( Бобер) Слайд №14 -Де живе бобер? Бобри споруджують свої будинки у водоймах з підводним входом – це захист від хижаків. -Хто зображений на другому малюнку? ( Жаба) Слайд№15 -Де живе жаба? Жаба народжується і живе біля і в воді, бо вода є місцем їхнього життя та місцем їхньої поживи. -Хто зображений на наступному малюнку? ( Риби) Слайд №16 -Де живуть риби? Риби народжуються і живуть у воді. Вода для них є єдиним місцем життя. -Хто зображений на наступному малюнку? ( Лебідь) Слайд № 17 Лебідь знаходить свою поживу у воді. -Отже, для тварин вода необхідна, вони п’ють воду , знаходять в ній поживу та для деяких тварин вона слугує єдиним місцем життя. -Чи потрібна вода людині?
  • 4. 8. Проведення досліду. -Що станеться, якщо з організму людини забрати воду? Це чудово продемонструють овочі та фрукти. Якщо тривалий час тримати їх у сухому місці, з них поступово випарується вода і вони в’януть та висихають. Так само і клітини тіла людини морщаться та гинуть від втрати вологи. -Погляньте на перше яблуко. Яке воно? ( Зморщене) -Поставивши яблуко у воду,через деякий час воно вбере в себе води та й розправиться. Погляньте на зображення як це відбувається. Слайд № 18 Отже, вода необхідна всім живим істотам. Рослини, тварини, люди п’ють воду для того, щоб постійно поповнювати її запаси в організмі. Слайд № 19 9.Фізкультхвилинка. Слайд №20 10.Проблемне запитання - Де можна знайти воду? ( В річках , океанах, хмарах, озерах, джерелах, струмках..) Розповідь вчителя. Протягом усього життя людина має справу з водою. Вода буває різною – питна або прісна, солона і навіть непридатна для вживання людиною. Воду люди використовують для їжі і вмивання, для витворів мистецтва і лікування, взимку – для опалення. Організм людини влаштований дуже мудро: кожна його клітина й органи тіла отримують рівно стільки води, скільки їм необхідно. Мозок у цій справі бере першість: він складається з води на 80%. Тому вода для людини є цінним природним багацтвом. 11.Розповідь вчителя. Інколи бачиш, що криниця занедбана та забруднюється. Джерело закидане сміттям і стає дуже сумно, що люди так недбало ставляться до води. І не розуміють, що запаси води вичерпуються та води стає на планеті все менше і менше. Отже, воду потрібно охороняти,берегти , не забруднювати, використовувати дбайливо. Перегляд мультфільму. Слайд № 21 12.Творча робота ( Групова робота) -Складіть декілька порад як можна зберегти воду. (Кожна группа складає поради як зберегти воду.) Звіт кожної з груп. Слайд № 21 13. Дослідницька робота. Протягом дня учень підрахував скільки разів зустрічався з водою у своєму повсякденні. Результати свого дослідження зняв у спеціальний відеоматеріал.
  • 5. Переглянемо його. Слайд № 22 VІ. Закріплення отриманих знань 1.Гра « Я почну, а ти продовж. » Слайд №23 -Вода буває у... станах. -Коли холодно, вода... -Коли кипить чайник, з його носика виходить... -Вода потрібна... -Воду можна зберегти.. ……. 2.Творча робота Слайд № 24 Гра «Що забув намалювати художник» ( Учні отримують малюнок та домальовують невистачаючого елемента - воду)- Який висновок ми зробимо? ( Вода необхідна усім живим організмам) VІІ. Підсумки уроку 1.Бесіда - Де зустрічається вода в природі? - Чи можуть жити без води рослини, тварини? - У яких трьох станах може перебувати вода? - Які властивості води ви знаєте? - Які загадки запам'ятали? - Що допоможе людині зберегти воду? Ось і закінчується наш урок, а це значить, що нам пора прощатися з нашою гостею. Королева води підготувала для вас подарунок. Слайд № 25, 26
  • 6. Переглянемо його. Слайд № 22 VІ. Закріплення отриманих знань 1.Гра « Я почну, а ти продовж. » Слайд №23 -Вода буває у... станах. -Коли холодно, вода... -Коли кипить чайник, з його носика виходить... -Вода потрібна... -Воду можна зберегти.. ……. 2.Творча робота Слайд № 24 Гра «Що забув намалювати художник» ( Учні отримують малюнок та домальовують невистачаючого елемента - воду)- Який висновок ми зробимо? ( Вода необхідна усім живим організмам) VІІ. Підсумки уроку 1.Бесіда - Де зустрічається вода в природі? - Чи можуть жити без води рослини, тварини? - У яких трьох станах може перебувати вода? - Які властивості води ви знаєте? - Які загадки запам'ятали? - Що допоможе людині зберегти воду? Ось і закінчується наш урок, а це значить, що нам пора прощатися з нашою гостею. Королева води підготувала для вас подарунок. Слайд № 25, 26