Типи уроків та їх структура
Пам’ятка для вчителя
Конструктор уроку
Так званий конструктор уроку може
мати вигляд плану уроку, конспекту,
сценарію тощо. Обов’язковими
елементами конструктора уроку є
чітко сформульована мета,
завдання, тип та форма проведення
уроку, структурні елементи
навчальної діяльності, домашнє
завдання
Обов’язковим елементом роботи
над проектом уроку є його
доопрацювання після
проведення заняття на практиці
– внесення певних коректив
”свіжими слідами”, виправлення
методичних помилок, усунення
проблемних ситуацій тощо.
Засвоєння нових знань
Формування та вдосконалення
вмінь та навичок
Використання знань,
умінь та навиків
Закріплення знань,
умінь та навичок
Систематизації й
узагальнення знань
Перевірки та коригування знань,
умінь, навичок
 Структура уроку - сукупність, послідовність
та логічний зв’язок елементів, які
становлять його модель.
 Кожен урок має свою структуру, яка
зумовлюється його навчально-виховною
метою. В моделі уроку виділяються
макроструктуру(етапи конкретного уроку) і
мікроструктуру(методичні компоненти
кожного етапу).
Урок засвоєння нових знань.
Мета: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та
новими способами діяльності.
1. Організаційний момент
2. Підготовка до сприйняття матеріалу або актуалізація опорних знань, умінь,
уявлень та чуттєвого досвіду.
3. Мотивація навчальної діяльності.
4. Оголошення теми, мети, завдань уроку.
5. Вивчення нового матеріалу(первинне засвоєння)
6. Осмислення нових знань, умінь.
7. Закріплення, систематизація та узагальнення.
8. Контрольно-коригувальний етап.
9. Підбиття підсумків уроку.
10.Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
Урок формування та вдосконаленняУрок формування та вдосконалення
вмінь та навичоквмінь та навичок
Мета: закріплення й усвідомлення раніше засвоєного матеріалу(знань,
умінь, навичок) і формування нових навичок та вмінь.
Структура:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань та їх коригування.
3. Повідомлення теми та мети.
4. Мотивація навчальної діяльності.
5. Вступні вправи(використання вивченого в стандартних умовах).
6. Пробні та тренувальні вправи(використання вивченого в стандартних
умовах).
7. Творчі вправи.
8. Підсумки уроку.
9. Домашнє завдання.
Урок використання знань,
умінь і навичок.
Структура таких уроків складається з етапів:
 Перевірка домашнього завдання; коригування
опорних знань, умінь, навичок.
 Повідомлення теми й мети уроку.
 Мотивація навчальної діяльності.
 Загальний інструктаж, усвідомлення учнями
алгоритму дій.
 Самостійне виконання учнями завдань під
контролем і за допомогою вчителя.
 Звіт про виконання роботи. Узагальнення й
систематизація результатів роботи.
 Підсумки уроку.
 Домашнє завдання.
Уроки закріплення знань,
умінь і навичок
(уроки повторення).
 Мета: повторення та закріплення, уточнення та поглиблення
попередньо засвоєних знань, умінь і навичок.
Структура:
1. Повідомлення теми, мети уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
3. Повторення основних понять теми.
4. Повторення основних закономірностей, правил теми.
5. Виконання практичних завдань на повторення і закріплення
основних умінь і навичок.
6. Підсумки уроку.
7. Домашнє завдання.
Уроки систематизації й
узагальнення знань
 Мета: встановлення рівня оволодіння учнями основних теоретичних знань,
повторення, більш глибоке осмислення навчального матеріалу, приведення
його до певної системи.
Структура:
1. Повідомлення теми й мети уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
3. Відтворення та коригування опорних знань.
4. Узагальнення та систематизація понять.
5. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації.
6. Домашнє завдання.
Урок перевірки та коригування
знань, умінь і навичок.
 Мета: перевірка якості та міцності засвоєного матеріалу,
сформованість умінь і навичок; внесення коректив.
Структура:
1.Повідомлення теми та мети уроку.
2.Мотивація навчальної діяльності.
3.Перевірка знань фактичного матеріалу основних понять.
4.Перевірка глибини усвідомлених умовах.
5.Використання знань у стандартних умовах.
6.Використання знань у змінених умовах.
7.Збір виконаних завдань (їх перевірка, оцінювання, аналіз, як
правило,
виконується до наступного уроку).
8. Підсумки уроку.
9. Домашнє завдання
Запам’ятайте!
 Проектуванняурокуєоднієюзнайважливіших
,функційпедагога якаповинназайматизначнуй
, ,часову йзмістовнучастинупедагогічноїдіяльності
, ,являтисобоюпродуману сплановануй головне
.систематичнуроботу Педагогічнепроектуванняв
ціломусприяєпостійномусамоаналізудіяльності
, .педагога йоготворчомуйпрофесійномузростанню
, ,Творчість майстерність
-досконалість це
,насамперед
,наполегливість
.наполеглива праця
.В Сухомлинський

More Related Content

DOC
типи уроків 2
PPT
Типи уроків та їх структура
PPT
урок методичні рекомендації
PPTX
Сучасний урок математики
PPTX
типи сучасного уроку
PPT
Розвиток на уроках виробничого навчання
PPTX
школа молодого педагога тренінг
PPT
вимоги до уроку в/н
типи уроків 2
Типи уроків та їх структура
урок методичні рекомендації
Сучасний урок математики
типи сучасного уроку
Розвиток на уроках виробничого навчання
школа молодого педагога тренінг
вимоги до уроку в/н

Similar to Tipi urok v_ta__h_struktura (20)

DOCX
структура уроків різних типів
DOCX
Структура уроків різних типів у початкових класах
PPTX
Типи уроків
PPT
петров а.я. сучасний урок
ODP
лекція 3
DOC
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
PPT
презентація методичні основи заняття
DOC
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
PPT
вимоги до сучасного уроку
PPTX
вимоги до уроку в спеціальній школі
PPTX
типи і структура уроків
PPT
конспект урока
 
PPT
підготовка вчителя до уроку.тема 8
PPT
хорошо
PPTX
технологія блочно модульного навчання
PPT
розробка навчально методичних матеріалів дк
DOCX
аналіз уроку іноземної мови
DOC
Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)
структура уроків різних типів
Структура уроків різних типів у початкових класах
Типи уроків
петров а.я. сучасний урок
лекція 3
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
презентація методичні основи заняття
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
вимоги до сучасного уроку
вимоги до уроку в спеціальній школі
типи і структура уроків
конспект урока
 
підготовка вчителя до уроку.тема 8
хорошо
технологія блочно модульного навчання
розробка навчально методичних матеріалів дк
аналіз уроку іноземної мови
Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)
Ad

More from Олена Шийка (20)

PPTX
Про Петра Яцика
PDF
звіт місячника бібліотек жовтень 2017
PPTX
квітковий вернісаж 2017
PPTX
Радзік юлія андріївна8 клас
PPTX
Березюк Орися
PPTX
Гаган Руслана
PPTX
Cкарби нашого краю
PPTX
обдаровані 2016 17н.р.
PPT
PPTX
на сайт школи
PPTX
візитка 8 б
PPTX
Олімпійський тиждень в школі
PPTX
літній мовний Сілець
PPTX
тиждень біології /фотозвіт/
PPTX
Інтегрований урок з християнської етики та образотворчого мистецтва /5 клас/
PPTX
презентація до відкритої просвіти 04.04 Християнська етика
PPTX
фотоальбом фізкультупра
PPT
реєстрація зно 2016
PPT
юні правознавці
PPTX
обдаровані діти Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.ім.Івана Климіва-Легенди
Про Петра Яцика
звіт місячника бібліотек жовтень 2017
квітковий вернісаж 2017
Радзік юлія андріївна8 клас
Березюк Орися
Гаган Руслана
Cкарби нашого краю
обдаровані 2016 17н.р.
на сайт школи
візитка 8 б
Олімпійський тиждень в школі
літній мовний Сілець
тиждень біології /фотозвіт/
Інтегрований урок з християнської етики та образотворчого мистецтва /5 клас/
презентація до відкритої просвіти 04.04 Християнська етика
фотоальбом фізкультупра
реєстрація зно 2016
юні правознавці
обдаровані діти Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.ім.Івана Климіва-Легенди
Ad

Recently uploaded (19)

PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
PDF
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
PPTX
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі
PDF
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
PPTX
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
PDF
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
PDF
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PDF
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
PPTX
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
PPTX
Підсумки атестації випускників 2025 року
PDF
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
PDF
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
PDF
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
PDF
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
PPT
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
PDF
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВОГНЕВА-Тема 2 Основи та правила стрільби.pptx
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
Презентація 7 клас Урок 1. Комп'ютерні мережі
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ПРАВОВА-Тема 01. Зан. 01.pptx
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень.
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Заняття 2. Способи й методи прийняття раціональних управлінських рішень
З любов'ю до цілого світу (до 75-річчя від дня народження Василя Михайловича ...
Підсумки атестації випускників 2025 року
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів в липні 2025 році
Заняття 1. Вимоги до управлінських рішень командира та їх класифікація
Підсумки атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 20...
Заняття 4. Інструменти критичного мислення під час прийняття рішень (AltA).

Tipi urok v_ta__h_struktura

  • 1. Типи уроків та їх структура Пам’ятка для вчителя
  • 2. Конструктор уроку Так званий конструктор уроку може мати вигляд плану уроку, конспекту, сценарію тощо. Обов’язковими елементами конструктора уроку є чітко сформульована мета, завдання, тип та форма проведення уроку, структурні елементи навчальної діяльності, домашнє завдання
  • 3. Обов’язковим елементом роботи над проектом уроку є його доопрацювання після проведення заняття на практиці – внесення певних коректив ”свіжими слідами”, виправлення методичних помилок, усунення проблемних ситуацій тощо.
  • 4. Засвоєння нових знань Формування та вдосконалення вмінь та навичок Використання знань, умінь та навиків Закріплення знань, умінь та навичок Систематизації й узагальнення знань Перевірки та коригування знань, умінь, навичок
  • 5.  Структура уроку - сукупність, послідовність та логічний зв’язок елементів, які становлять його модель.  Кожен урок має свою структуру, яка зумовлюється його навчально-виховною метою. В моделі уроку виділяються макроструктуру(етапи конкретного уроку) і мікроструктуру(методичні компоненти кожного етапу).
  • 6. Урок засвоєння нових знань. Мета: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими способами діяльності. 1. Організаційний момент 2. Підготовка до сприйняття матеріалу або актуалізація опорних знань, умінь, уявлень та чуттєвого досвіду. 3. Мотивація навчальної діяльності. 4. Оголошення теми, мети, завдань уроку. 5. Вивчення нового матеріалу(первинне засвоєння) 6. Осмислення нових знань, умінь. 7. Закріплення, систематизація та узагальнення. 8. Контрольно-коригувальний етап. 9. Підбиття підсумків уроку. 10.Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
  • 7. Урок формування та вдосконаленняУрок формування та вдосконалення вмінь та навичоквмінь та навичок Мета: закріплення й усвідомлення раніше засвоєного матеріалу(знань, умінь, навичок) і формування нових навичок та вмінь. Структура: 1. Організаційний момент. 2. Актуалізація опорних знань та їх коригування. 3. Повідомлення теми та мети. 4. Мотивація навчальної діяльності. 5. Вступні вправи(використання вивченого в стандартних умовах). 6. Пробні та тренувальні вправи(використання вивченого в стандартних умовах). 7. Творчі вправи. 8. Підсумки уроку. 9. Домашнє завдання.
  • 8. Урок використання знань, умінь і навичок. Структура таких уроків складається з етапів:  Перевірка домашнього завдання; коригування опорних знань, умінь, навичок.  Повідомлення теми й мети уроку.  Мотивація навчальної діяльності.  Загальний інструктаж, усвідомлення учнями алгоритму дій.  Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя.  Звіт про виконання роботи. Узагальнення й систематизація результатів роботи.  Підсумки уроку.  Домашнє завдання.
  • 9. Уроки закріплення знань, умінь і навичок (уроки повторення).  Мета: повторення та закріплення, уточнення та поглиблення попередньо засвоєних знань, умінь і навичок. Структура: 1. Повідомлення теми, мети уроку. 2. Мотивація навчальної діяльності. 3. Повторення основних понять теми. 4. Повторення основних закономірностей, правил теми. 5. Виконання практичних завдань на повторення і закріплення основних умінь і навичок. 6. Підсумки уроку. 7. Домашнє завдання.
  • 10. Уроки систематизації й узагальнення знань  Мета: встановлення рівня оволодіння учнями основних теоретичних знань, повторення, більш глибоке осмислення навчального матеріалу, приведення його до певної системи. Структура: 1. Повідомлення теми й мети уроку. 2. Мотивація навчальної діяльності. 3. Відтворення та коригування опорних знань. 4. Узагальнення та систематизація понять. 5. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації. 6. Домашнє завдання.
  • 11. Урок перевірки та коригування знань, умінь і навичок.  Мета: перевірка якості та міцності засвоєного матеріалу, сформованість умінь і навичок; внесення коректив. Структура: 1.Повідомлення теми та мети уроку. 2.Мотивація навчальної діяльності. 3.Перевірка знань фактичного матеріалу основних понять. 4.Перевірка глибини усвідомлених умовах. 5.Використання знань у стандартних умовах. 6.Використання знань у змінених умовах. 7.Збір виконаних завдань (їх перевірка, оцінювання, аналіз, як правило, виконується до наступного уроку). 8. Підсумки уроку. 9. Домашнє завдання
  • 12. Запам’ятайте!  Проектуванняурокуєоднієюзнайважливіших ,функційпедагога якаповинназайматизначнуй , ,часову йзмістовнучастинупедагогічноїдіяльності , ,являтисобоюпродуману сплановануй головне .систематичнуроботу Педагогічнепроектуванняв ціломусприяєпостійномусамоаналізудіяльності , .педагога йоготворчомуйпрофесійномузростанню
  • 13. , ,Творчість майстерність -досконалість це ,насамперед ,наполегливість .наполеглива праця .В Сухомлинський