Відділ освіти
Добропільської міської ради
Методичний кабінет
Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №9
Добропільської міської ради
«Це все зветься -
УКРАЇНА»
(гра-подорож)
Учитель 3 класу Сорокіна О.В.
Добропілля 2014 р.
Мета:
 поширити знання учнів про українськесуспільство,довкілля, в якому
живе дитина;
 формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;
 розвиватитворчемислення уяву;
 виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: малюнки хлопчика і дівчини українців, кросворд"Символи
держави", хатні речі для інсценізації легенди, 20 картоплин, костюм журавля,
музика для легенди та танцю.
Хід заняття
І.Організація початку уроку
1.Вірш
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж зелений в чужині край.
Ім красить все їх рідний край
Нема без кореня рослини
А нас,людей,без Батьківщини
2.Бесіда
Сьогодніми будемо подорожуватипо творчим куточкам нашої держави.
ІІ. Оголошення теми і мети заняття.
- Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна.
ІІІ. Мотивація виховної діяльності.
1. Робота над прислів'ями.
З'єднатичастини прислів'я, щоб пояснитиїх значення.
Де рідний край,.....стіни гріють.
Де не є добро,........там і рай.
Вдома і ............а дома краще.
ІV. Основна частина
Отже, вирушаємо у подорож по нашій державі.
1.Зустріч з журавлем.
Облітав журавель
Облітав журавель сто доріг, сто земель
облітав,обходив,крила,ноги натрудив
ми спитали журавля: "Де найкращая земля?"
Журавель відповідає: "Краще рідної немає".
Журавель:А чия ж це Земля?
Дівчата:Це моя земля, це моя країна тут моя сім я, тут моя родина.
2.Танок "Українцітанцюють" (І.Фединішин "Моя Земля")
У кожного народу історія своя
і треба її знати,-так розумію я
Зі мною,мабудь,згодні: вона, і він, і ти
Розкажуть про минуле цікаві легенди.
А чи знаєте ви,звідки пішла назва нашої країни?
Послухайте і подивіться легенду (інсценування)
Легенда про Україну
Колись давним давно в одномуселі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої
втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день. У неї
народилась дівчинка - маленька,крихітна,гарненька. І мати стала думати, яке
ім я дати своємудитяті. Тут, звідки - невідомо, осяянамаревом, з явилася в хаті
чарівниця. Вона з тривогоюі жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: "Не
давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то вона помре".
Дівчина росла-підросла, була розумною, слухняною, але невеселою, часто
журилася тим, що у неї немає імені. І ось їй виповнилось 16 років. Задумала
вона вирушити у білий світ, щоб знайти своєім я. Мати ніяк не хотіла
розлучатися з донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу.
Бідна вдова чекала день, другий, не витримала розлукиі пішла своюдоньку
шукати.
Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься.У
чистомублакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить
мати-спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі
замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла
до землі колосистапшениця. Почувався тупіт та іржання коней,брязкання
зброї,вигукичужоюмовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав син
хана.
Раптом він побачив красуню-дівчину, зупинився і вигукнув: "Укра-юина", що
на його мові означало "Дівчина молода". Дівчина прокинулась, хан схопив її і
забрав із собою. Мати, побачившице, опустилася на коліна і стала благати
ГосподаБогазахисту для своєї єдиної дитини. Раптом стало все чорне-чорне,
загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло...По небу
пропливати ніжно-блакитні хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на
полі стояласамотня вдова.
Пішла вона плачуши по землі шукати своюдитину. А в пам яті лишилося
одне-Україна,Україна. Йшла....З очей падали сльози. І там, де на землю падали
сльозинки, проросталиквіти волошки. Мати йшла боса, колола ноги, і,де на
землю падала крапля крові, виросталимаки. Де пройшла мати по землі, так і
стала та земля зватись Україною.
Ми вдячні нашим предкам,
що історію нам зберегли,
і треба, щоб потомкам
ми їх передали.
3. Пісня "Їхали козаки" у виконанні учня на акардеоні.
Красивий, щадрий рідний край
і пісня лине солов їна
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься.... (Україна)
4. Розгадуваннякросворда
1. Символнашої держави -
Це тризуб жовто-яскравий.
2. Колизвучить він - всі встають,
до серця руку прикладають,
і вголос й подумки співають,
І Україну прославляють.
3. Синє небо, жовте жито-
Цю святиню знають діти.
5. Вікторина "Най,най..."
Найбільше місто України ?(Київ)
Найбільша річка України? (Дніпро)
Найглибше озеро?(Світязь на Волині)
Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне море)
Найвища тварина? (Зубр, 1Т, у Карпатах)
Чемпіони з боксу? (брати Кличко)
Чемпіони зі стрибків у висоту ?(Сергій Бубка)
6. Ми всі різні. Що не край, то звичай. Роботав групах. Вправа "Картопля"
Нам може здаватися, що "всі китайці на одне лице", а фіни-мовчазні.
Однак,якщо ми ближче познайомимося з конкретноюлюдиною,більш
дізнаємося про її індивідуальність - неповторність бде очевидною. - Давайте
спробуємо показатиунікальність усього існуючого. Наврядчихто-небудь
уважає, що 1кг картоплі сповнений індивідуальністю.
Візьміть кожний по картоплині, роздивіться її уважно протягом 1хв.
(Потім картопля змішується. Кожнийповинен знайти своюкартоплю й описати
її)
Г І М Н
Е
Р
Б
П А П О Р
Висновок
Усі ми різні та живемо разом тому нам потрібно любити людей, іноді-терпіти,
але завждиповожати один-одного, прислухатисья до чужихдумок.
Іноді-наступити та своюгордість, іноді-відстояти своюправоту.
Словом, важко жити з людьми,а без людей - неможливо. Людисаме тому і
цікаві, що не схожі одинна одного.
І в кодній людині стільки всього самобутнього, хорошого,доброго,
справжнього,-слід тільки придивитися!
Людина без друзів, мов дерево ....(без коріння)
- Як ви розумієте це прислів я?
V. Заключна частина
1. Вірш
На ріднім полі шепчуть колоски,
я рад би знати тихі йї думки
я слухав, чув, як кожна колосинка
Шептала тихо слово:....(Україна)
М. Петров
2.Бесіда
- Як називається наша Батьківщина?
- А ви хто такі?
- Якоюми хочемо бачити Україну?
Відділ освіти Добропільської міської ради
Методичний кабінет
Білицької ЗОШ І-ІІІступнів №9
Добропільської міської ради
Виховна година в 3 класі
Гра-подорож
"Люби,шануй,оберігай усе,що
зветься Україна"
Підготувала
вчитель початкових класів
Сорокіна Олеся Вікторівна
Добропілля - 2014

More Related Content

PDF
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
DOCX
250 (2)
DOCX
PPTX
Україна - єдина країна
PDF
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-2
PDF
торецьк інтеграція укр. компонента квест
DOCX
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
PDF
захід магія вишитого рушника
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
250 (2)
Україна - єдина країна
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-2
торецьк інтеграція укр. компонента квест
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
захід магія вишитого рушника

What's hot (16)

DOCX
гра подорож 3 клас
PDF
виховний захід україна моя країна (3 клас)
PPTX
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
PDF
велике серце мал.гр.
DOCX
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
PDF
розробка уроку скиба
DOC
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
DOC
PDF
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
PDF
3 yds a_2020-1
DOCX
1 урок у 3кл
DOCX
Євдокимова Ж. О
DOC
PPT
я – українець! (2)
DOCX
україна моя батьківщина
гра подорож 3 клас
виховний захід україна моя країна (3 клас)
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
велике серце мал.гр.
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
розробка уроку скиба
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
3 yds a_2020-1
1 урок у 3кл
Євдокимова Ж. О
я – українець! (2)
україна моя батьківщина
Ad

Similar to гра подорож 3 клас (20)

DOCX
310,23.docx
DOCX
Моя творчість тобі, рідний краю!
DOCX
Моя країна ─ Україна
DOCX
+ моя гордість – україна
DOCX
+ моя гордість – україна
DOCX
+ моя гордість – україна
DOCX
+ моя гордість – україна
DOCX
+ моя гордість – україна
DOC
Прийди до серця Україно!
DOCX
Гра-мандрівка
DOC
+урок гідності 8 кл
DOC
+урок гідності 8 кл
DOC
урок гідності 8 кл
DOC
+урок гідності 8 кл
DOC
+урок гідності 8 кл
DOC
+урок гідності 8 кл
DOC
Тема: Україна – моя Батьківщина
DOCX
ном.3 зош №10 на виставку
DOC
перший урок
DOCX
Доруда
310,23.docx
Моя творчість тобі, рідний краю!
Моя країна ─ Україна
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
Прийди до серця Україно!
Гра-мандрівка
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
Тема: Україна – моя Батьківщина
ном.3 зош №10 на виставку
перший урок
Доруда
Ad

More from Руслан Симивол (20)

DOCX
шукаемо попелюшку
DOCX
шевченко
DOC
фотоматеріали найкращий читач року 2015
PPT
семінар вчителів хімії
PPT
презентация шевченко
DOC
живопис у творчості тараса шевченка
PPTX
8 березня в ст.гр.
DOCX
черга для отправки садик22
DOC
додаток 5садик 34
DOCX
шевченко
DOCX
кращий читач в нвк№3
PPT
зош №13 читач року 2015
PPT
зош №13 семінар
PPT
зош №13 8 березня
DOCX
шевченко
DOCX
кращий читач в нвк№3
PPT
зош №13 читач року 2015
PPT
зош №13 семінар
PPT
зош №13 8 березня
шукаемо попелюшку
шевченко
фотоматеріали найкращий читач року 2015
семінар вчителів хімії
презентация шевченко
живопис у творчості тараса шевченка
8 березня в ст.гр.
черга для отправки садик22
додаток 5садик 34
шевченко
кращий читач в нвк№3
зош №13 читач року 2015
зош №13 семінар
зош №13 8 березня
шевченко
кращий читач в нвк№3
зош №13 читач року 2015
зош №13 семінар
зош №13 8 березня

гра подорож 3 клас

  • 1. Відділ освіти Добропільської міської ради Методичний кабінет Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 Добропільської міської ради «Це все зветься - УКРАЇНА» (гра-подорож) Учитель 3 класу Сорокіна О.В. Добропілля 2014 р.
  • 2. Мета:  поширити знання учнів про українськесуспільство,довкілля, в якому живе дитина;  формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;  розвиватитворчемислення уяву;  виховувати патріотичні почуття. Обладнання: малюнки хлопчика і дівчини українців, кросворд"Символи держави", хатні речі для інсценізації легенди, 20 картоплин, костюм журавля, музика для легенди та танцю. Хід заняття І.Організація початку уроку 1.Вірш У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не спитай, Рідніша їм своя пустиня, А ніж зелений в чужині край. Ім красить все їх рідний край Нема без кореня рослини А нас,людей,без Батьківщини 2.Бесіда Сьогодніми будемо подорожуватипо творчим куточкам нашої держави. ІІ. Оголошення теми і мети заняття. - Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна. ІІІ. Мотивація виховної діяльності. 1. Робота над прислів'ями. З'єднатичастини прислів'я, щоб пояснитиїх значення. Де рідний край,.....стіни гріють. Де не є добро,........там і рай. Вдома і ............а дома краще. ІV. Основна частина Отже, вирушаємо у подорож по нашій державі. 1.Зустріч з журавлем. Облітав журавель Облітав журавель сто доріг, сто земель облітав,обходив,крила,ноги натрудив ми спитали журавля: "Де найкращая земля?" Журавель відповідає: "Краще рідної немає". Журавель:А чия ж це Земля?
  • 3. Дівчата:Це моя земля, це моя країна тут моя сім я, тут моя родина. 2.Танок "Українцітанцюють" (І.Фединішин "Моя Земля") У кожного народу історія своя і треба її знати,-так розумію я Зі мною,мабудь,згодні: вона, і він, і ти Розкажуть про минуле цікаві легенди. А чи знаєте ви,звідки пішла назва нашої країни? Послухайте і подивіться легенду (інсценування) Легенда про Україну Колись давним давно в одномуселі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день. У неї народилась дівчинка - маленька,крихітна,гарненька. І мати стала думати, яке ім я дати своємудитяті. Тут, звідки - невідомо, осяянамаревом, з явилася в хаті чарівниця. Вона з тривогоюі жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: "Не давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то вона помре". Дівчина росла-підросла, була розумною, слухняною, але невеселою, часто журилася тим, що у неї немає імені. І ось їй виповнилось 16 років. Задумала вона вирушити у білий світ, щоб знайти своєім я. Мати ніяк не хотіла розлучатися з донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу. Бідна вдова чекала день, другий, не витримала розлукиі пішла своюдоньку шукати. Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься.У чистомублакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить мати-спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла до землі колосистапшениця. Почувався тупіт та іржання коней,брязкання зброї,вигукичужоюмовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав син хана. Раптом він побачив красуню-дівчину, зупинився і вигукнув: "Укра-юина", що на його мові означало "Дівчина молода". Дівчина прокинулась, хан схопив її і забрав із собою. Мати, побачившице, опустилася на коліна і стала благати ГосподаБогазахисту для своєї єдиної дитини. Раптом стало все чорне-чорне, загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло...По небу пропливати ніжно-блакитні хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на полі стояласамотня вдова. Пішла вона плачуши по землі шукати своюдитину. А в пам яті лишилося одне-Україна,Україна. Йшла....З очей падали сльози. І там, де на землю падали сльозинки, проросталиквіти волошки. Мати йшла боса, колола ноги, і,де на землю падала крапля крові, виросталимаки. Де пройшла мати по землі, так і стала та земля зватись Україною. Ми вдячні нашим предкам, що історію нам зберегли,
  • 4. і треба, щоб потомкам ми їх передали. 3. Пісня "Їхали козаки" у виконанні учня на акардеоні. Красивий, щадрий рідний край і пісня лине солов їна Люби, шануй, оберігай Усе, що зветься.... (Україна) 4. Розгадуваннякросворда 1. Символнашої держави - Це тризуб жовто-яскравий. 2. Колизвучить він - всі встають, до серця руку прикладають, і вголос й подумки співають, І Україну прославляють. 3. Синє небо, жовте жито- Цю святиню знають діти. 5. Вікторина "Най,най..." Найбільше місто України ?(Київ) Найбільша річка України? (Дніпро) Найглибше озеро?(Світязь на Волині) Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне море) Найвища тварина? (Зубр, 1Т, у Карпатах) Чемпіони з боксу? (брати Кличко) Чемпіони зі стрибків у висоту ?(Сергій Бубка) 6. Ми всі різні. Що не край, то звичай. Роботав групах. Вправа "Картопля" Нам може здаватися, що "всі китайці на одне лице", а фіни-мовчазні. Однак,якщо ми ближче познайомимося з конкретноюлюдиною,більш дізнаємося про її індивідуальність - неповторність бде очевидною. - Давайте спробуємо показатиунікальність усього існуючого. Наврядчихто-небудь уважає, що 1кг картоплі сповнений індивідуальністю. Візьміть кожний по картоплині, роздивіться її уважно протягом 1хв. (Потім картопля змішується. Кожнийповинен знайти своюкартоплю й описати її) Г І М Н Е Р Б П А П О Р
  • 5. Висновок Усі ми різні та живемо разом тому нам потрібно любити людей, іноді-терпіти, але завждиповожати один-одного, прислухатисья до чужихдумок. Іноді-наступити та своюгордість, іноді-відстояти своюправоту. Словом, важко жити з людьми,а без людей - неможливо. Людисаме тому і цікаві, що не схожі одинна одного. І в кодній людині стільки всього самобутнього, хорошого,доброго, справжнього,-слід тільки придивитися! Людина без друзів, мов дерево ....(без коріння) - Як ви розумієте це прислів я? V. Заключна частина 1. Вірш На ріднім полі шепчуть колоски, я рад би знати тихі йї думки я слухав, чув, як кожна колосинка Шептала тихо слово:....(Україна) М. Петров 2.Бесіда - Як називається наша Батьківщина? - А ви хто такі? - Якоюми хочемо бачити Україну?
  • 6. Відділ освіти Добропільської міської ради Методичний кабінет Білицької ЗОШ І-ІІІступнів №9 Добропільської міської ради Виховна година в 3 класі Гра-подорож "Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна" Підготувала вчитель початкових класів Сорокіна Олеся Вікторівна