Урок №____ 8___ клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Складання та виконання алгоритмів з розгалуженнями для
опрацювання величин. Інструктаж з БЖД
Мета:
 навчальна: закріпити вміння використовувати алгоритми з
розгалуженнями для розв’язування практичних задач, розвивати
вміння формувати складені умови з простих;
 розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення; формувати
вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i
робити висновки;
 виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність,
акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
 формування вмінь та навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання з класом. Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ви вже знайомі з алгоритмічною конструкцією «розгалуження» - такою
формою організації дій, при якій залежно від виконання або невиконання
деякої умови здійснюється або одна, або інша послідовність дій.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Виконання тестового завдання «Алгоритми з розгалуженнями»
IV. Формування вмінь і навичок.:
1. Інструктаж з БЖД
2. Завдання
Написати програму, яка розв’яже наступні задачі:
Задача 1.
Дано три натуральнихчисла a, b, c. Визначте, чи існує трикутник з такими
сторонами. Якщо трикутник існує, виведіть рядок YES, інакше виведіть рядок
NO.
Задача 2.
Шаховий король ходить по горизонталі, вертикалі і діагоналі, але тільки
на 1 клітину. Дано дві різні клітини шахової дошки, визначте, чи може король
потрапити з першої клітини на другу одним ходом. Програма отримує на вхід
чотири числа від 1 до 8 кожне, що задають номер стовпця і номер рядка
спочатку для першої клітини, потім для другої клітини (всі числа вводяться в
один рядок через пробіл). Програма повинна вивести YES, якщо з першої
клітинки король може потрапити в другу за 1 хід або NO в іншому випадку.
Задача 3.
Шоколадка має вигляд прямокутника, розділеного на n × m часточок.
Шоколадку можна один раз розламати по прямій на дві частини. Визначте,
чи можна таким чином відламати від шоколадки частину, що складається
рівно з k часточок. Програма отримує на вхід три числа: n, m, k і повинна
вивести YES або NO (всі числа вводяться в один рядок через пробіл).
Задача 4.
Яша плавав в басейні розміром N × M метрів і втомився. У цей момент
він виявив, що знаходиться на відстані x метрів від одного з довгих бортів (не
обов'язково від найближчого) і y метрів від одного з коротких бортиків. Яку
мінімальну відстань повинен пропливти Яша, щоб вибратися з басейну на
бортик? Програма отримує на вхід числа N, M, x, y. Програма повинна
вивести число метрів, які потрібно пропливти Яші до бортика.
V. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VI. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок за роботу на уроці
VIІ. Домашнє завдання
Задача 1
Шаховийслон ходить по діагоналі. Дано дві різні клітини шаховоїдошки,
визначте, чи може слон потрапити з першої клітини на другу одним ходом.
Задача 2
Шаховийферзь ходить по діагоналі, горизонталіабо вертикалі. Дано дві
різні клітини шаховоїдошки, визначте, чи може ферзь потрапитиз першої
клітини на другу одним ходом.
Задача 3
Шаховийкінь ходить буквою "Г" - на дві клітини по вертикалі в будь-
якому напрямку іна одну клітку по горизонталі, або навпаки. Дано дві різні
клітини шахової дошки, визначте, чи можекінь потрапити з першої клітини
на другу одним ходом.

More Related Content

PDF
урок 16
DOC
рівняння з двома змінними 10 клас
DOC
7126 брошура формули
DOC
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
DOCX
урок відсоткові розрахунки
DOCX
урок алгебра 9 кл
урок 16
рівняння з двома змінними 10 клас
7126 брошура формули
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
урок відсоткові розрахунки
урок алгебра 9 кл

Similar to Lesson # 42. drawing up and executing branching algorithms for processing quantities. bzd briefing (20)

DOCX
Lesson # 45. compilation and execution of algorithms with repetitions and bra...
DOCX
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
DOC
видк урок 2012
PDF
Майстер-клас
PDF
майстер клас
DOCX
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
DOCX
конспект урока з математики для 5а класа
PDF
Збірник задач 2 етап (2015-16)
DOCX
урок 7
PPTX
завдання алгоритми
DOCX
PPTX
базовI структури алгоритму урок 4
PPTX
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
DOCX
Lesson#25. algorithms for processing table values.
DOC
Konspekt uroky
PPT
Уроки 42-45 (цикли) - вправи
DOC
календарне планування 11 клас. інформатика
Lesson # 45. compilation and execution of algorithms with repetitions and bra...
Lesson # 38. the values of the numeric, text and logical types, operations on...
видк урок 2012
Майстер-клас
майстер клас
Lesson # 43. repetition algorithms for processing quantities. cycle with coun...
конспект урока з математики для 5а класа
Збірник задач 2 етап (2015-16)
урок 7
завдання алгоритми
базовI структури алгоритму урок 4
Компьютерное моделирование. Основы алгоритмизации.
Lesson#25. algorithms for processing table values.
Konspekt uroky
Уроки 42-45 (цикли) - вправи
календарне планування 11 клас. інформатика
Ad

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

DOC
план проведення тижня музичного мистецтва
PDF
PDF
PDF
Health basics
DOCX
English language elementary school
DOC
Elementary school
PDF
PDF
Computer science
DOCX
Minutes no.20 (director's report 2021)
DOCX
Director's report for 2020 2021 academic year
DOCX
Order no.106u
DOCX
Order no.105 u
DOCX
Order no.104 u
план проведення тижня музичного мистецтва
Health basics
English language elementary school
Elementary school
Computer science
Minutes no.20 (director's report 2021)
Director's report for 2020 2021 academic year
Order no.106u
Order no.105 u
Order no.104 u
Ad

Recently uploaded (17)

PPTX
Херсонська Зміївка: до та після окупації
PDF
яво рпядлв опялдыво пялдыв оплядыв оп ояыл
PDF
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
PDF
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
PDF
в пявлапо жлваопвлад опявл аопялвдао плва
PDF
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
PDF
8_iu_h_2025 - ляіо пялідоплівоп ілвпфлідп
PDF
КНУ, презентація по вступній кампанії_2025
PDF
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
PDF
8_t_h_2025 - ядв пдвлаопялво пядлво плдвв
PDF
8_geog_d_2025- іьвт пвіь тапл япя пліляд
PDF
Заняття 6. Прийняття рішення командиром взводу на бій на основі APSP (Army Pr...
PDF
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
PDF
Заняття 6. Прийняття рішення командиром взводу на бій на основі APSP (Army Pr...
PDF
8_mys_g_2025 - влат пвлтп влт пвлатп лвв
PDF
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
PDF
8_in_b_2025 - лютв лвотп ячлвт плвт ядвл
Херсонська Зміївка: до та після окупації
яво рпядлв опялдыво пялдыв оплядыв оп ояыл
ывла пявдлоп явдла опдвяла опдвла опявлпов
akjgaksdj lkaыдуко локж оуыпж оывджл апоыв
в пявлапо жлваопвлад опявл аопялвдао плва
яалво вдлаопядвл опдлыв ояпвояыр пывора в
8_iu_h_2025 - ляіо пялідоплівоп ілвпфлідп
КНУ, презентація по вступній кампанії_2025
ы плоывдлпоявлпо яылпояылв по влполвдпо в
8_t_h_2025 - ядв пдвлаопялво пядлво плдвв
8_geog_d_2025- іьвт пвіь тапл япя пліляд
Заняття 6. Прийняття рішення командиром взводу на бій на основі APSP (Army Pr...
Заняття 5. Методика прийняття рішень на основі APSP (Army Problem Solving Pro...
Заняття 6. Прийняття рішення командиром взводу на бій на основі APSP (Army Pr...
8_mys_g_2025 - влат пвлтп влт пвлатп лвв
"Фах" (аналіз твору) Айзек Азімов (презентація)
8_in_b_2025 - лютв лвотп ячлвт плвт ядвл

Lesson # 42. drawing up and executing branching algorithms for processing quantities. bzd briefing

  • 1. Урок №____ 8___ клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема: Складання та виконання алгоритмів з розгалуженнями для опрацювання величин. Інструктаж з БЖД Мета:  навчальна: закріпити вміння використовувати алгоритми з розгалуженнями для розв’язування практичних задач, розвивати вміння формувати складені умови з простих;  розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;  виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. Тип уроку:  формування вмінь та навичок; Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, проектор. Хід уроку І. Організаційний етап Привітання з класом. Повідомлення теми і мети уроку ІІ. Мотивація навчальної діяльності Ви вже знайомі з алгоритмічною конструкцією «розгалуження» - такою формою організації дій, при якій залежно від виконання або невиконання деякої умови здійснюється або одна, або інша послідовність дій. ІІІ. Актуалізація опорних знань 1. Виконання тестового завдання «Алгоритми з розгалуженнями» IV. Формування вмінь і навичок.: 1. Інструктаж з БЖД 2. Завдання Написати програму, яка розв’яже наступні задачі: Задача 1. Дано три натуральнихчисла a, b, c. Визначте, чи існує трикутник з такими сторонами. Якщо трикутник існує, виведіть рядок YES, інакше виведіть рядок NO. Задача 2.
  • 2. Шаховий король ходить по горизонталі, вертикалі і діагоналі, але тільки на 1 клітину. Дано дві різні клітини шахової дошки, визначте, чи може король потрапити з першої клітини на другу одним ходом. Програма отримує на вхід чотири числа від 1 до 8 кожне, що задають номер стовпця і номер рядка спочатку для першої клітини, потім для другої клітини (всі числа вводяться в один рядок через пробіл). Програма повинна вивести YES, якщо з першої клітинки король може потрапити в другу за 1 хід або NO в іншому випадку. Задача 3. Шоколадка має вигляд прямокутника, розділеного на n × m часточок. Шоколадку можна один раз розламати по прямій на дві частини. Визначте, чи можна таким чином відламати від шоколадки частину, що складається рівно з k часточок. Програма отримує на вхід три числа: n, m, k і повинна вивести YES або NO (всі числа вводяться в один рядок через пробіл). Задача 4. Яша плавав в басейні розміром N × M метрів і втомився. У цей момент він виявив, що знаходиться на відстані x метрів від одного з довгих бортів (не обов'язково від найближчого) і y метрів від одного з коротких бортиків. Яку мінімальну відстань повинен пропливти Яша, щоб вибратися з басейну на бортик? Програма отримує на вхід числа N, M, x, y. Програма повинна вивести число метрів, які потрібно пропливти Яші до бортика. V. Релаксація Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору VI. Підбиття підсумків уроку Виставлення оцінок за роботу на уроці VIІ. Домашнє завдання Задача 1 Шаховийслон ходить по діагоналі. Дано дві різні клітини шаховоїдошки, визначте, чи може слон потрапити з першої клітини на другу одним ходом. Задача 2 Шаховийферзь ходить по діагоналі, горизонталіабо вертикалі. Дано дві різні клітини шаховоїдошки, визначте, чи може ферзь потрапитиз першої клітини на другу одним ходом. Задача 3 Шаховийкінь ходить буквою "Г" - на дві клітини по вертикалі в будь- якому напрямку іна одну клітку по горизонталі, або навпаки. Дано дві різні клітини шахової дошки, визначте, чи можекінь потрапити з першої клітини на другу одним ходом.