SlideShare a Scribd company logo
7
Most read
8
Most read
9
Most read
Тема уроку:Розв'язування задач на знаходження площі
трикутника.
Мета уроку:Узагальнити та систематизувати знання,
вміння і навички учнів з розв'язування задач на знаходження
площі трикутника; розвивати вміння аналізувати,
порівнювати, формувати проблему і пропонувати раціональні
шляхи її розв'язання.
Тип уроку:узагальнення та систематизація знань, умінь і
навичок учнів.
Обладнання: комп'ютери, креслярські інструменти,
роздатковий матеріал, вчительська презентація «Площа
трикутника».
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Мотивація. Повідомлення теми і мети уроку.Слайди№ 1, 2
Трикутникє однією з найпростіших і найважливіших фігур
на площині Завдяки жорсткості форми, трикутник є
обов'язковим «будівельним» елементом майже всіх складних
геометричних конструкцій.Довкола трикутника формується
курс елементарної геометрії.
Уміння знаходити площу трикутника – одна з
найактуальніших задач геометрії. Її розв’язання залежить від
глибини знань людини.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Відповідаючи на запитання кросворда , ми повторимо
теоретичний матеріал шкільного курсу математики й тему
сьогоднішнього уроку.
1. Якщо всі кути трикутника рівні між собою, то такий
трикутник …
(гострокутний) 2. Геометрична фігура, яку можна розбити
на скінчене число плоских трикутників, називається …
(простою)
3 Прямокутний трикутник, сторони якого відносяться як 3: 4 :
5 називається … ( єгипетський )
4. Якщо один кут трикутника дорівнює сумі двох інших кутів,
то такий трикутник … (прямокутний)
5. Лупа не збільшує геометричну фігуру … (кут)
6. Відношення косинуса кута до його синуса називається
…(котангенс)
7. Трикутники, які мають рівні площі, називаються
…(рівновеликі)
8. Функція синус може набувати найбільшого значення …(
одиниці )
9. Центр кола, вписаного в трикутник, лежить в точці перетину
…(бісектрис)
2. Оскільки сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі на
знаходження площі трикутника за допомогою формул,
пропоную зробити шпаргалку. У кожного з вас на парті є
таблиця. За 5 хв. Ви повинні її заповнити.
Слайд № 3
Геометричні
фігури
(Трикутник)
Сторони, Висоти
R –радіус
описаного круга,
r – радіус
вписаного
круга,
Висота, кути,
R, r,
середня лінія
𝒑 =
𝒂+𝒃+𝒄
𝟐
,
ha , hb , hc, -
висоти
𝑺 =
𝟏
𝟐
𝒂 ∙ 𝒉
𝑺
= √ 𝒑(𝒑 − 𝒂)(𝒑 − 𝒃)(𝒑 − 𝒄)
𝑺 =
𝟏
𝟐
𝒂 ∙ 𝒉 ∙ 𝛗
𝑺 =
𝒂𝒃𝒄
𝟒𝒔
𝑺 = 𝒑 ∙ 𝒓
𝑺
= 𝟐𝑹 𝟐
𝐬𝐢𝐧 𝑨 ∙ 𝒔𝒊𝒏𝑩𝒔𝒊𝒏𝑪
𝑺 =
𝟏
𝟐
√𝟐𝑹𝒉 𝒂 𝒉 𝒃 𝒉 𝒄
𝑺 =
𝒓
√ 𝟑
( 𝒉 𝒂 + 𝒉 𝒃 + 𝒉 𝒄)
Прямокутний
𝑺 =
𝟏
𝟐
𝒂 ∙ 𝒃 𝑺 =
𝟏
𝟒
𝒄 𝟐
𝐬𝐢𝐧 𝟐𝜶
Рівносторонній
𝑺 =
𝒂 𝟐
√ 𝟑
𝟒
𝑺 =
𝟑𝑹 𝟐
√ 𝟑
𝟒
Рівнобедрений
𝑺 = ( 𝒑 − 𝒂)√ 𝒑( 𝒑 − 𝒃)
b
c
h
a
φ
φ
a
b α
a a
a
b
a h
IV. Узагальнення вмінь та навичок учнів з теми через
розв'язування задач.
1.Усне розв'язування задач
При розв'язуванні задач,вибрати ту формулу, яка
приводить до найраціональнішого способу.
1. Знайти площу рівностороннього трикутника зі стороною 6
см.
Слайд № 4
𝑺 =
𝒂 𝟐
√ 𝟑
𝟒
, S = 9√ 𝟑
2. Обчислити площу рівностороннього трикутника, якщо
радіус кола, описаного навколо нього дорівнює 2 см.
Слайд № 5
R= 2 см;S =
𝟑𝑹 𝟐
√ 𝟑
𝟒
; S = 3√ 𝟑
3. Знайти площу рівнобедреного трикутника з основою 8 см і
бічною стороною 5 см.
І спосіб Слайд №7
а = 5, b = 8
S = (p – a) √ 𝒑 (𝒑 − 𝒃),
S = (9 – 5) √ 𝟗 (𝟗 − 𝟖) = 4 * 3 = 12
S = 12 см2
ІІ спосібСлайд № 8
B
а а а = 5, b = 8
h АHB–єгипетський трикутник,тому
ВН = 3 см
S =
𝒃∗𝒉
𝟐
; S =
𝟖∗𝟑
𝟐
= 12 см2
A b H C S = 12 см2
2. Письмове розв'язування задач Слайд № 9
1. Дано три трикутники: гострокутний, прямокутний і
тупокутний.
Який з цих трикутників має найбільшу площу, якщо
вони мають по дві відповідно рівні сторони, які
утворюють ці кути?
a
φ
b
Розв'язання
S =
𝟏
𝟐
ab𝐬𝐢𝐧 𝝋
Оскільки найбільше значення 𝐬𝐢𝐧 𝟗𝟎° = 1, то S =
𝟏
𝟐
ab – площа
прямокутного трикутника.
Відповідь: прямокутний
2Дослідити чи можливо це ?
C
14
5
А О 15 В
Розв'язання
1. За формулою Герона знайдемо площу трикутника
S = √ 𝒑( 𝒑 − 𝒂)( 𝒑 − 𝒃)( 𝒑 − 𝒄),
S = 84 см 𝟐
2. Оскільки S = pr, то r =
𝒔
𝒑
= 4 (см)
Відповідь: Коло, радіус якого 5 см, у такий трикутник
вписати неможливо.
3. Дослідити як змінитьсяплощатрикутника,
якщовсійогосторонизбільшити у 2 рази.
Роз`вязання
Нехай данийтрикутникмаєсторониa,b,c. Його площа рівна
S. Якщо всі сторони збільшити у 2 рази , тобто подіяти на
трикутник перетворенням подібності з коефіцієнтом 2, то
довжини стануть рівними 2a, 2b, 2c.Площа трикутника
Sзаміниться на 𝒌 𝟐
S
Відповідь: збільшиться у 4 рази.
Самостійна робота
1 Катети прямокутного трикутника 10 і 15 см. Обчислити
площу трикутника.
2. Дві сторони трикутника дорівнюють 12 і 9 см, а кут між
ними 30°. Знайти площу трикутника.
3. Площа рівностороннього трикутника дорівнює 25√ 𝟑 см.
Знайти периметр трикутника.
4. Знайти площу прямокутного трикутника, якщо його
висота ділить гіпотенузу на відрізки 8 см і 18 см.
5. У рівнобедреному трикутнику бічна сторона 12 см, а кут
при основі 75°. Знайти площу трикутника.
6. Яку найбільшу площу може мати трикутник, у якого
довжини двох сторін 20 і 29 см.
А Б В Г
150 см2
75 см2
30√ 𝟐 см2 300 см2
А Б В Г
108 см2
54√ 𝟑 см2
𝟓𝟒√ 𝟐 см2 54 см2
А Б В Г
30 см 1𝟓√ 𝟔 см 𝟏𝟓√ 𝟐 см 7,5 см
А Б В Г
72 см2
288см2
156 см2
144 см2
А Б В Г
36 см2
72см2
36√ 𝟐 см2
72√ 𝟑 см2
V.
Підсумок уроку. Оцінювання знань.
Учні здійснюють самоперевірку тестових завдань, звіряючи
свої роботи за зразком, оцінюють їх. Роботу над помилками
учні виконують вдома.
VI.Домашнє завдання
Знайти площу трикутника
І Варіант ІІ Варіант
1.
2 7
45° 30°
3 8
2.
√ 𝟐 √ 𝟑
3.
А Б В Г
290 см2
290√ 𝟑 см2
𝟐𝟗𝟎√ 𝟐 см2 580 см2
9 10 13 20
17 21

More Related Content

DOCX
заходи до дня числа π
DOCX
Розв'язування задач на знаходження площі многокутників.docx
DOCX
к.р. за рік геометрія 8
PPT
розвязування трикутників 9 клас
PDF
незалежне оцінювання, шляхи розв’язування
PDF
Алгебра 8 клас Комплексний зошит Стадник
PPT
презентація подібності
PPTX
презентація досвіду. голод м.м.
заходи до дня числа π
Розв'язування задач на знаходження площі многокутників.docx
к.р. за рік геометрія 8
розвязування трикутників 9 клас
незалежне оцінювання, шляхи розв’язування
Алгебра 8 клас Комплексний зошит Стадник
презентація подібності
презентація досвіду. голод м.м.

What's hot (20)

DOC
Геометрія. 9 клас. Тематична контрольна робота № 3 Тема “Розв’язування трикут...
PPTX
Презентація Урок -ділова гра "Банківська справа" з алгебри на тему «Відсотков...
DOC
Рівняння і нерівності з модулями
PPT
учительська презентація застосування похідної до дослідження функції
PPT
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
DOC
алгебра 9кл контрольна
PPT
Презентація:Співвідношення між сторонами та кутами прямокутного трикутника
PPT
Презентація:Раціональні числа. Ірраціональні числа, дійсні числа, числові мно...
DOCX
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
PPT
площа трапеції
PPT
Вектори у просторі
PPTX
8 клас раціональні дроби.
PPTX
Рівняння дотичної до графіка функції
PPT
куля
PPT
Презентація: Трикутник та його види
PPTX
Многогранники
PPT
Презентація:Рівняння. Основні властивості рівнянь.
PPTX
Тотожні перетворення виразів із коренями
PPT
Презентація: Скорочення дробів
PPT
Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Геометрія. 9 клас. Тематична контрольна робота № 3 Тема “Розв’язування трикут...
Презентація Урок -ділова гра "Банківська справа" з алгебри на тему «Відсотков...
Рівняння і нерівності з модулями
учительська презентація застосування похідної до дослідження функції
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
алгебра 9кл контрольна
Презентація:Співвідношення між сторонами та кутами прямокутного трикутника
Презентація:Раціональні числа. Ірраціональні числа, дійсні числа, числові мно...
самостійна робота на тему "Теорема синусів та її наслідки"
площа трапеції
Вектори у просторі
8 клас раціональні дроби.
Рівняння дотичної до графіка функції
куля
Презентація: Трикутник та його види
Многогранники
Презентація:Рівняння. Основні властивості рівнянь.
Тотожні перетворення виразів із коренями
Презентація: Скорочення дробів
Презентація:Координатний промінь.Шкала.
Ad

Similar to Розв"язування задач на знаходження площі трикутника (20)

DOCX
додаток 1
DOC
Конспект уроку.doc
PPT
88 КЛ д.н.геометрія 8
PDF
5 клас Трикутники (математика)
DOC
8057 геометрія 7 клас
DOCX
Розв"язування задач. Узагальнення знань з теми "Трикутник. Ознаки рівності тр...
DOCX
Узагальнення з теми "Трикутник"
DOC
Площа паралелограма
DOCX
1041 прямокутник. трикутник. квадрат. (математика 5)
PDF
Коло і трикутник
DOCX
розв'язування задач
PPT
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
DOC
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
DOC
2016 трикутник. види трикутників.
DOC
Площа трикутника
PPT
урок року бондаренко
додаток 1
Конспект уроку.doc
88 КЛ д.н.геометрія 8
5 клас Трикутники (математика)
8057 геометрія 7 клас
Розв"язування задач. Узагальнення знань з теми "Трикутник. Ознаки рівності тр...
Узагальнення з теми "Трикутник"
Площа паралелограма
1041 прямокутник. трикутник. квадрат. (математика 5)
Коло і трикутник
розв'язування задач
Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
2016 трикутник. види трикутників.
Площа трикутника
урок року бондаренко
Ad

More from sveta7940 (20)

PPT
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
DOCX
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
PPT
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
DOC
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
PPT
Вода в організмах
PPT
Глобальні проблеми людства
PPT
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
PPT
Колообіг води
PPT
Цікаві факти про воду
DOCX
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
DOC
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
PPT
Чи мирний атом
PPT
Тим, хто вчить фізику
PPT
Українська ядерна енергетика – молода галузь
DOC
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
PPT
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
DOC
Координатна площина
PPT
Координатна площина
DOC
Координатна площина
PPT
Розв"язування задач на відсотки
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Вода в організмах
Глобальні проблеми людства
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Колообіг води
Цікаві факти про воду
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
Чи мирний атом
Тим, хто вчить фізику
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Координатна площина
Координатна площина
Координатна площина
Розв"язування задач на відсотки

Розв"язування задач на знаходження площі трикутника

  • 1. Тема уроку:Розв'язування задач на знаходження площі трикутника. Мета уроку:Узагальнити та систематизувати знання, вміння і навички учнів з розв'язування задач на знаходження площі трикутника; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, формувати проблему і пропонувати раціональні шляхи її розв'язання. Тип уроку:узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок учнів. Обладнання: комп'ютери, креслярські інструменти, роздатковий матеріал, вчительська презентація «Площа трикутника». Хід уроку І.Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання. ІІ. Мотивація. Повідомлення теми і мети уроку.Слайди№ 1, 2 Трикутникє однією з найпростіших і найважливіших фігур на площині Завдяки жорсткості форми, трикутник є обов'язковим «будівельним» елементом майже всіх складних геометричних конструкцій.Довкола трикутника формується курс елементарної геометрії. Уміння знаходити площу трикутника – одна з найактуальніших задач геометрії. Її розв’язання залежить від глибини знань людини. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Відповідаючи на запитання кросворда , ми повторимо теоретичний матеріал шкільного курсу математики й тему сьогоднішнього уроку.
  • 2. 1. Якщо всі кути трикутника рівні між собою, то такий трикутник … (гострокутний) 2. Геометрична фігура, яку можна розбити на скінчене число плоских трикутників, називається … (простою) 3 Прямокутний трикутник, сторони якого відносяться як 3: 4 : 5 називається … ( єгипетський ) 4. Якщо один кут трикутника дорівнює сумі двох інших кутів, то такий трикутник … (прямокутний) 5. Лупа не збільшує геометричну фігуру … (кут) 6. Відношення косинуса кута до його синуса називається …(котангенс) 7. Трикутники, які мають рівні площі, називаються …(рівновеликі) 8. Функція синус може набувати найбільшого значення …( одиниці ) 9. Центр кола, вписаного в трикутник, лежить в точці перетину …(бісектрис) 2. Оскільки сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі на знаходження площі трикутника за допомогою формул,
  • 3. пропоную зробити шпаргалку. У кожного з вас на парті є таблиця. За 5 хв. Ви повинні її заповнити. Слайд № 3 Геометричні фігури (Трикутник) Сторони, Висоти R –радіус описаного круга, r – радіус вписаного круга, Висота, кути, R, r, середня лінія 𝒑 = 𝒂+𝒃+𝒄 𝟐 , ha , hb , hc, - висоти 𝑺 = 𝟏 𝟐 𝒂 ∙ 𝒉 𝑺 = √ 𝒑(𝒑 − 𝒂)(𝒑 − 𝒃)(𝒑 − 𝒄) 𝑺 = 𝟏 𝟐 𝒂 ∙ 𝒉 ∙ 𝛗 𝑺 = 𝒂𝒃𝒄 𝟒𝒔 𝑺 = 𝒑 ∙ 𝒓 𝑺 = 𝟐𝑹 𝟐 𝐬𝐢𝐧 𝑨 ∙ 𝒔𝒊𝒏𝑩𝒔𝒊𝒏𝑪 𝑺 = 𝟏 𝟐 √𝟐𝑹𝒉 𝒂 𝒉 𝒃 𝒉 𝒄 𝑺 = 𝒓 √ 𝟑 ( 𝒉 𝒂 + 𝒉 𝒃 + 𝒉 𝒄) Прямокутний 𝑺 = 𝟏 𝟐 𝒂 ∙ 𝒃 𝑺 = 𝟏 𝟒 𝒄 𝟐 𝐬𝐢𝐧 𝟐𝜶 Рівносторонній 𝑺 = 𝒂 𝟐 √ 𝟑 𝟒 𝑺 = 𝟑𝑹 𝟐 √ 𝟑 𝟒 Рівнобедрений 𝑺 = ( 𝒑 − 𝒂)√ 𝒑( 𝒑 − 𝒃) b c h a φ φ a b α a a a b a h
  • 4. IV. Узагальнення вмінь та навичок учнів з теми через розв'язування задач. 1.Усне розв'язування задач При розв'язуванні задач,вибрати ту формулу, яка приводить до найраціональнішого способу. 1. Знайти площу рівностороннього трикутника зі стороною 6 см. Слайд № 4 𝑺 = 𝒂 𝟐 √ 𝟑 𝟒 , S = 9√ 𝟑 2. Обчислити площу рівностороннього трикутника, якщо радіус кола, описаного навколо нього дорівнює 2 см. Слайд № 5 R= 2 см;S = 𝟑𝑹 𝟐 √ 𝟑 𝟒 ; S = 3√ 𝟑 3. Знайти площу рівнобедреного трикутника з основою 8 см і бічною стороною 5 см. І спосіб Слайд №7 а = 5, b = 8 S = (p – a) √ 𝒑 (𝒑 − 𝒃), S = (9 – 5) √ 𝟗 (𝟗 − 𝟖) = 4 * 3 = 12
  • 5. S = 12 см2 ІІ спосібСлайд № 8 B а а а = 5, b = 8 h АHB–єгипетський трикутник,тому ВН = 3 см S = 𝒃∗𝒉 𝟐 ; S = 𝟖∗𝟑 𝟐 = 12 см2 A b H C S = 12 см2 2. Письмове розв'язування задач Слайд № 9 1. Дано три трикутники: гострокутний, прямокутний і тупокутний. Який з цих трикутників має найбільшу площу, якщо вони мають по дві відповідно рівні сторони, які утворюють ці кути? a φ b Розв'язання S = 𝟏 𝟐 ab𝐬𝐢𝐧 𝝋 Оскільки найбільше значення 𝐬𝐢𝐧 𝟗𝟎° = 1, то S = 𝟏 𝟐 ab – площа прямокутного трикутника.
  • 6. Відповідь: прямокутний 2Дослідити чи можливо це ? C 14 5 А О 15 В Розв'язання 1. За формулою Герона знайдемо площу трикутника S = √ 𝒑( 𝒑 − 𝒂)( 𝒑 − 𝒃)( 𝒑 − 𝒄), S = 84 см 𝟐 2. Оскільки S = pr, то r = 𝒔 𝒑 = 4 (см) Відповідь: Коло, радіус якого 5 см, у такий трикутник вписати неможливо. 3. Дослідити як змінитьсяплощатрикутника, якщовсійогосторонизбільшити у 2 рази. Роз`вязання Нехай данийтрикутникмаєсторониa,b,c. Його площа рівна S. Якщо всі сторони збільшити у 2 рази , тобто подіяти на трикутник перетворенням подібності з коефіцієнтом 2, то довжини стануть рівними 2a, 2b, 2c.Площа трикутника Sзаміниться на 𝒌 𝟐 S Відповідь: збільшиться у 4 рази. Самостійна робота 1 Катети прямокутного трикутника 10 і 15 см. Обчислити площу трикутника.
  • 7. 2. Дві сторони трикутника дорівнюють 12 і 9 см, а кут між ними 30°. Знайти площу трикутника. 3. Площа рівностороннього трикутника дорівнює 25√ 𝟑 см. Знайти периметр трикутника. 4. Знайти площу прямокутного трикутника, якщо його висота ділить гіпотенузу на відрізки 8 см і 18 см. 5. У рівнобедреному трикутнику бічна сторона 12 см, а кут при основі 75°. Знайти площу трикутника. 6. Яку найбільшу площу може мати трикутник, у якого довжини двох сторін 20 і 29 см. А Б В Г 150 см2 75 см2 30√ 𝟐 см2 300 см2 А Б В Г 108 см2 54√ 𝟑 см2 𝟓𝟒√ 𝟐 см2 54 см2 А Б В Г 30 см 1𝟓√ 𝟔 см 𝟏𝟓√ 𝟐 см 7,5 см А Б В Г 72 см2 288см2 156 см2 144 см2 А Б В Г 36 см2 72см2 36√ 𝟐 см2 72√ 𝟑 см2
  • 8. V. Підсумок уроку. Оцінювання знань. Учні здійснюють самоперевірку тестових завдань, звіряючи свої роботи за зразком, оцінюють їх. Роботу над помилками учні виконують вдома. VI.Домашнє завдання Знайти площу трикутника І Варіант ІІ Варіант 1. 2 7 45° 30° 3 8 2. √ 𝟐 √ 𝟑 3. А Б В Г 290 см2 290√ 𝟑 см2 𝟐𝟗𝟎√ 𝟐 см2 580 см2
  • 9. 9 10 13 20 17 21