Дата: 26.01.14
Конспект уроку №35
Тема уроку. Розв’язування текстових задач за допомогою систем рівнянь з двома змінними.
Мета: сформувати в учнів уявлення про схему розв'язування задач складанням систем рівнянь з
двома змінними; виробити вміння застосовувати складену схему для розв'язування текстових задач;
розвивати способи і прийоми мислення, індивідуальні здібності учнів, їх пізнавальні інтереси;
виховувати охайність, уміння досягти мети, культуру математичного мовлення, інтерес до предмета.
Тип уроку. Формування знань, вироблення вмінь.
Обладнання. Підручник, конспект.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Учитель перевіряє правильність виконання домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
1. Розв'яжіть систему рівнянь:
1)



=+−
=+
;0)2)(2(
,0
уx
ух
2)



=−
=−
;15)5(
,35
уху
ух
3)



=
=+
.0
,922
xу
ух
2. Розв'яжіть рівняння:
1)
х
х 3−
= 0; 2) х(х – 3) = 0; 3) х2
– 3х = 0;
4) х2
– 4х + 3 = 0; 5) х2
– 4х + 5 = 0; 6) у
1
+ у = 2.
3. Складіть рівняння за даною умовою:
1) одне число х, друге у, добуток 15;
2) довжина прямокутника а, ширина b, площа 48 см2
;
3) гіпотенуза прямокутного трикутника 13, катети х, у;
4) швидкість велосипедиста х км/год, швидкість пішохода у км/год, за 2 год пішохід
проходить на 1 км менше, ніж велосипедист проїжджає за 1 год.
IV. Формування мети та задач уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
Для створення позитивної мотивації навчальної діяльності учнів і усвідомленого сприйняття
ними навчального матеріалу, винесеного на урок, учитель пропонує до їхньої уваги задачу,
розв'язання якої за допомогою складання одного рівняння з однією змінною було б досить
складним.
Розглянемо наприклад, одну із задач, запропонованих на ДПА з алгебри у 9 класі в один із
попередніх років.
Задача
З пункту А вийшов пішохід, а через 1 год 40 хв після цього у тому самому напрямку виїхав
велосипедист, який наздогнав пішохода на відстані 12 км від пункту А. Знайдіть швидкості пішо-
хода і велосипедиста, якщо за 2 год пішохід проходить на 1 км менше, ніж велосипедист проїжджає
за 1 год.
Здійснивши нескладні міркування, учні приходять до висновку: розв'язання задачі відомим їм з
8 класу способом складання рівняння з однією змінною є проблематичним.
Отже, постає питання про відшукання іншого способу розв'язування цієї та подібних до неї
задач. Після чого формулюється мета уроку: вивчити схему розв'язування задач складанням систем
рівнянь з двома змінними та виробити вміння застосовувати цю схему при розв'язуванні практичних
задач.
V. Формування знань
Як розв'язати задачу, склавши систему рівнянь
з двома змінними
1. Виділяємо в умові задачі дві невідомі величини (шукані або ті, через які можна
виразити шукані величини) і позначаємо їх буквами х і у.
2. За умовою задачі складаємо два рівняння зі змінними х і y.
3. Розв'язуємо систему цих рівнянь.
4. Розтлумачуємо знайдені розв'язки відповідно до умови задачі. Записуємо відповідь.
VI. Формування вмінь
Письмові вправи
№ 303
№ 305
№ 306
№ 307
№ 309
VII. Підбиття підсумків уроку
Контрольні завдання
1. Укажіть систему, яка відповідає умові задачі: «Число х на 3 менше від числа у, а їхній добуток
дорівнює 88. Чому дорівнюють ці числа?».
1)



=
=+
;88:
,3
уx
ух
2)



=
=−
;88
,3
xу
ху
3)



=
=+
;88
,3
xу
ух
4)



=+
−=
.88
,3
уx
ух
2. Укажіть рівняння, яке відповідає умові задачі: «Периметр прямокутника дорівнює 28 дм, а
діагональ дорівнює 10 дм. Знайдіть сторони а і b прямокутника».
1)



=
=+
;10
,28
ab
ba
2)



=
=+
;10
,28)(2
ab
ba
3)



=+
=+
;100
,14
22
ba
ba
4)



=
=+
.10
,28)(2
ab
ba
VIII. Домашнє завдання
Повторити §6, п.6.3 Розв’язати № 304

More Related Content

DOCX
5115 множення одночлена на многочлен
DOC
3160 показникові рівнянн
DOC
1366 похідна розв вправ
DOC
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
DOC
Урок (ділова гра) "Розв"язування задач за допомогою систем рівнянь"
DOC
календарне планування 9 клас. геометрія
DOC
Дії з раціональними числами
DOC
Urok3
5115 множення одночлена на многочлен
3160 показникові рівнянн
1366 похідна розв вправ
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
Урок (ділова гра) "Розв"язування задач за допомогою систем рівнянь"
календарне планування 9 клас. геометрія
Дії з раціональними числами
Urok3

What's hot (20)

DOC
календарне планування 9 клас. алгебра
PDF
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
DOCX
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
DOC
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
DOC
Множення і ділення раціональних чисел
PPTX
розв'язування нерівностей методом інтервалів
DOC
8664 урок з алгебри в 9 класі
PDF
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
PPTX
З власного досвіду
DOCX
уроки кучерявої
DOC
математика 0
DOC
календарне планування 8 клас. геометрія
DOC
конспект уроку з геометрії
DOC
Урок №7 Розкладання чисел на прості множники
PPTX
розвязув систем 2 степ
PPT
Liniyn rivnyannya
DOC
Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
DOCX
календарне планування 9 клас. алгебра
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Множення і ділення раціональних чисел
розв'язування нерівностей методом інтервалів
8664 урок з алгебри в 9 класі
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
З власного досвіду
уроки кучерявої
математика 0
календарне планування 8 клас. геометрія
конспект уроку з геометрії
Урок №7 Розкладання чисел на прості множники
розвязув систем 2 степ
Liniyn rivnyannya
Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
Ad

Viewers also liked (18)

PPTX
Do media reflect reality or create it?
PPTX
brm ppt
PDF
Küche zum Kochen
PPTX
Leal leal
PPTX
JESUANNY..ANGELY
PPT
Bulgarian sports achievements
PPTX
Evaluation question 7
PPTX
Father's Day 2016 Powerpoint for HUDTV 5-2-2016
PDF
PPTX
Just One Dance - Russian artist Andrew Atroshenko
PDF
Connect and Combine
DOCX
Semana 35 (1)
PDF
Presentacion slideshere
PPSX
Pt y ágata
DOCX
Semana 29 (1)
PPTX
Construcción de escalas mayores
DOCX
Revista 8a
PPTX
Comprobante de pago
Do media reflect reality or create it?
brm ppt
Küche zum Kochen
Leal leal
JESUANNY..ANGELY
Bulgarian sports achievements
Evaluation question 7
Father's Day 2016 Powerpoint for HUDTV 5-2-2016
Just One Dance - Russian artist Andrew Atroshenko
Connect and Combine
Semana 35 (1)
Presentacion slideshere
Pt y ágata
Semana 29 (1)
Construcción de escalas mayores
Revista 8a
Comprobante de pago
Ad

Similar to Розв"язування тестових задач за допомогою систем рівнянь другого степеня з двома змінними (20)

DOC
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
DOC
Розв"язування систем рівнянь другого степеня з двома змінними
DOC
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомими
DOC
рефлексія 3 клас
DOC
8118 відкритий урок 7 кл.
PPTX
ХЗОШ70 Учитель року - 2014
PPT
Педагогічна студія
PDF
розробка уроку інтерактивна дошка
DOC
календарне планування 7 клас. алгебра
DOC
Розв"язування задач за допомогою рівнянь
DOC
3852 станд вигляд числа конспект уроку
DOC
конспект уроку, 8 клас.
DOC
11308 9 клас
DOC
конспект уроку, 8 клас.
PPTX
фізичні задачі
DOCX
Lesson # 42. drawing up and executing branching algorithms for processing qua...
DOC
090 похідна урок
PDF
Інноваційні методи викладання математики.pdf
DOCX
4227 урок з алг 10 кл проф с ми р-нь
DOC
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
Розв"язування систем рівнянь другого степеня з двома змінними
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомими
рефлексія 3 клас
8118 відкритий урок 7 кл.
ХЗОШ70 Учитель року - 2014
Педагогічна студія
розробка уроку інтерактивна дошка
календарне планування 7 клас. алгебра
Розв"язування задач за допомогою рівнянь
3852 станд вигляд числа конспект уроку
конспект уроку, 8 клас.
11308 9 клас
конспект уроку, 8 клас.
фізичні задачі
Lesson # 42. drawing up and executing branching algorithms for processing qua...
090 похідна урок
Інноваційні методи викладання математики.pdf
4227 урок з алг 10 кл проф с ми р-нь
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"

More from sveta7940 (20)

PPT
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
DOCX
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
PPT
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
DOC
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
PPT
Вода в організмах
PPT
Глобальні проблеми людства
PPT
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
PPT
Колообіг води
PPT
Цікаві факти про воду
DOCX
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
DOC
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
PPT
Чи мирний атом
PPT
Тим, хто вчить фізику
PPT
Українська ядерна енергетика – молода галузь
DOC
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
PPT
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
DOC
Координатна площина
PPT
Координатна площина
DOC
Координатна площина
PPT
Розв"язування задач на відсотки
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Вода в організмах
Глобальні проблеми людства
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Колообіг води
Цікаві факти про воду
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
Чи мирний атом
Тим, хто вчить фізику
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Координатна площина
Координатна площина
Координатна площина
Розв"язування задач на відсотки

Розв"язування тестових задач за допомогою систем рівнянь другого степеня з двома змінними

  • 1. Дата: 26.01.14 Конспект уроку №35 Тема уроку. Розв’язування текстових задач за допомогою систем рівнянь з двома змінними. Мета: сформувати в учнів уявлення про схему розв'язування задач складанням систем рівнянь з двома змінними; виробити вміння застосовувати складену схему для розв'язування текстових задач; розвивати способи і прийоми мислення, індивідуальні здібності учнів, їх пізнавальні інтереси; виховувати охайність, уміння досягти мети, культуру математичного мовлення, інтерес до предмета. Тип уроку. Формування знань, вироблення вмінь. Обладнання. Підручник, конспект. Хід уроку I. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання Учитель перевіряє правильність виконання домашнього завдання III. Актуалізація опорних знань Усні вправи 1. Розв'яжіть систему рівнянь: 1)    =+− =+ ;0)2)(2( ,0 уx ух 2)    =− =− ;15)5( ,35 уху ух 3)    = =+ .0 ,922 xу ух 2. Розв'яжіть рівняння: 1) х х 3− = 0; 2) х(х – 3) = 0; 3) х2 – 3х = 0; 4) х2 – 4х + 3 = 0; 5) х2 – 4х + 5 = 0; 6) у 1 + у = 2. 3. Складіть рівняння за даною умовою: 1) одне число х, друге у, добуток 15; 2) довжина прямокутника а, ширина b, площа 48 см2 ; 3) гіпотенуза прямокутного трикутника 13, катети х, у; 4) швидкість велосипедиста х км/год, швидкість пішохода у км/год, за 2 год пішохід проходить на 1 км менше, ніж велосипедист проїжджає за 1 год. IV. Формування мети та задач уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів Для створення позитивної мотивації навчальної діяльності учнів і усвідомленого сприйняття ними навчального матеріалу, винесеного на урок, учитель пропонує до їхньої уваги задачу, розв'язання якої за допомогою складання одного рівняння з однією змінною було б досить складним. Розглянемо наприклад, одну із задач, запропонованих на ДПА з алгебри у 9 класі в один із попередніх років. Задача З пункту А вийшов пішохід, а через 1 год 40 хв після цього у тому самому напрямку виїхав велосипедист, який наздогнав пішохода на відстані 12 км від пункту А. Знайдіть швидкості пішо- хода і велосипедиста, якщо за 2 год пішохід проходить на 1 км менше, ніж велосипедист проїжджає за 1 год. Здійснивши нескладні міркування, учні приходять до висновку: розв'язання задачі відомим їм з 8 класу способом складання рівняння з однією змінною є проблематичним. Отже, постає питання про відшукання іншого способу розв'язування цієї та подібних до неї задач. Після чого формулюється мета уроку: вивчити схему розв'язування задач складанням систем рівнянь з двома змінними та виробити вміння застосовувати цю схему при розв'язуванні практичних задач.
  • 2. V. Формування знань Як розв'язати задачу, склавши систему рівнянь з двома змінними 1. Виділяємо в умові задачі дві невідомі величини (шукані або ті, через які можна виразити шукані величини) і позначаємо їх буквами х і у. 2. За умовою задачі складаємо два рівняння зі змінними х і y. 3. Розв'язуємо систему цих рівнянь. 4. Розтлумачуємо знайдені розв'язки відповідно до умови задачі. Записуємо відповідь. VI. Формування вмінь Письмові вправи № 303 № 305 № 306
  • 4. VII. Підбиття підсумків уроку Контрольні завдання 1. Укажіть систему, яка відповідає умові задачі: «Число х на 3 менше від числа у, а їхній добуток дорівнює 88. Чому дорівнюють ці числа?». 1)    = =+ ;88: ,3 уx ух 2)    = =− ;88 ,3 xу ху 3)    = =+ ;88 ,3 xу ух 4)    =+ −= .88 ,3 уx ух 2. Укажіть рівняння, яке відповідає умові задачі: «Периметр прямокутника дорівнює 28 дм, а діагональ дорівнює 10 дм. Знайдіть сторони а і b прямокутника». 1)    = =+ ;10 ,28 ab ba 2)    = =+ ;10 ,28)(2 ab ba 3)    =+ =+ ;100 ,14 22 ba ba 4)    = =+ .10 ,28)(2 ab ba VIII. Домашнє завдання Повторити §6, п.6.3 Розв’язати № 304